بازدید حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی طائب از مرکز پژوهشی مبنا

  • شنبه, 16 فروردين 1399 06:11
  • بازدید 963 بار

رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار، از مرکز پژوهشی مبنا دیدار کرد و درجریان پژوهش‌ها و محصولات این مرکز قرار گرفت.

در ابتدای این دیدار دکتر محمدتقی دشتی ضمن خیرمقدم به حجت‌الاسلام طائب، با بیان پیشینة این مرکز، هدف اصلی مرکز پژوهشی مبنا را برداشتن گامی در جهت گره‌گشایی از مسائل بنیادین نظام توصیف کرد. وی گفت: با رصد برنامه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی روشن می‌شود که هدف آنها فرهنگ دینی و ولایت فقیه است؛ ازاین‌رو مرکز مبنا با دو گروه پژوهشیِ فرهنگ دینی و نهادهای دینی در این زمینه فعالیت می‌کند. گروه فرهنگ دینی در پی ارائة راهکارها و راهبردهایی برای رفع مسائل بنیادین و سطحی کشور است که محصولات آن در قالب‌های گوناگون به نهادهای تصمیم‌گیر و متولی ارسال می‌شود. گروه نهادهای دینی نیز در زمینة مبانی نظری حکومت اسلامی در پی تقویت بنیان‌های نظری جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری دینی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی طائب در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات ریاست و پژوهشگران این مرکز گفت: وجود چنین مراکزی نشان می‌دهد که دشمنان همچنان از جمهوری اسلامی ایران شناخت کافی ندارد که چنین مراکزی در حال فعالیت و تولید چنین محصولاتی است؛ ازاین‌روست که گفته شده است پای سربازان امام زمان عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، بی‌صداست و بی سروصدا حرکت می‌کنند. رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار افزود: جا دارد نهادهای گوناگون و اثرگذار کشور ازجمله سازمان تبلیغات اسلامی با مرکز مبنا مرتبط شوند و ارتباط دوسویه‌ای در زمینه‌های پژوهشی صورت گیرد. وی از مرکز پژوهشی مبنا دعوت کرد که نتایج پژوهشی خود را برای مراکز فرهنگی مهم ارسال کنند.
در ادامه این جلسه معاون پژوهش و مسئولان واحدهای فرهنگی مرکز پژوهشی مبنا، گزارشی از پروژ‌ه‌های پژوهشی صورت‌گرفته و در دست انجام خود ارائه دادند و به برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد آنها اشاره کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نگارخانه

نظر دادن

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید