دیدار و گفت‌وگوی مدیر ارزیابی برنامه‌های سیما با رئیس و پژوهشگران مرکز پژوهشی مبنا

  • یکشنبه, 17 آذر 1398 05:28
  • بازدید 784 بار

دکتر محمدجواد شعبانی، مدیر ارزیابی سیما با حضور در مرکز پژوهشی مبنا با ریاست و پژوهشگران این مرکز دیدار و زمینه‌های همکاری دوجانبه را بررسی کرد.

 در ابتدای این دیدار دکتر محمدتقی دشتی، رئیس مرکز پژوهشی مبنا، جایگاه صداوسیما و گستره اثرگذاری آن را فرصتی ارزشمند برای فرهنگ‌سازی، برطرف کردن آسیب‌ها و تبیین گفتمان انقلاب دانست. ایشان با بیان اینکه برنامه‌های صداوسیما از مهم‌ترین ابزارها مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است، آسیب‌شناسی، اصلاح، روزآمدسازی و ارتقای بهره‌وری عملکرد صداوسیما را بسیار ضروری عنوان کرد و راهکار آن را نظارت و ارزشیابی برنامه‌ها از دیدگاه‌ها و زاویه‌های گوناگون دانست.
در بخش دیگر این جلسه دکتر محمدجواد شعبانی، مدیر ارزیابی برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران،‌ با بیان برخی مشکلات و موانع بر سر راه مدیران و برنامه‌سازان صداوسیما، با وجود تلاش‌های سازنده، برنامه‌های تولیدی این سازمان را متناسب با نیازها و آسیب‌های جامعه و نظام اسلامی ندانست و ضرورت بهسازی و اصلاح برنامه‌‌ها با ارزیابی و نظارت نهادی برون‌سازمانی را ضروری عنوان کرد. وی گفت با اعتماد و شناختی که نسبت به کارنامه مرکز پژوهشی مبنا وجود دارد،‌ امیدواریم همکاری‌های علمی و پژوهشی در این زمینه بین دو طرف شکل بگیرد.
در این جلسه که با حضور مسئول روابط پژوهشی و معاونان پژوهشی و اجرایی مرکز پژوهشی مبنا و دکتر محمدرضا پویافر شکل گرفت، مقرر شد مرکز پژوهشی مبنا و مرکز ارزیابی سیمای جمهوری اسلامی، در زمینه نظارت بر برخی برنامه‌های سیما همکاری پژوهشی داشته باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید