هفتمین شماره از دو فصلنامه فقه حکومتی در آستانه انتشار

  • چهارشنبه, 13 آذر 1398 08:18
  • بازدید 31 بار

سردبیر دو فصلنامه علمی-ترویجی فقه حکومتی: با اهتمام محققان و پژوهشگران ، 6 عنوان مقاله  در حوزه فقه حکومتی  در آستانه انتشار در شماره هفتم است و به‌زودی برای بهره‌مندی مخاطبان منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام دکتر حسین جوان آراسته ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به‌طورقطع بهره‌مندی از نیروهای متخصص و توانمند به‌ویژه اساتید حوزه و دانشگاه، پژوهشگران و استفاده از نتایج و دستاوردهای علمی آن‌ها، ثمرات برجسته و چشمگیری را نصیب جامعه فقهی و حقوقی کشور می‌سازد. از سوی دیگر مطرح‌شدن موضوعات و مسائل فقهی-حقوقی متعدد در سطح جامعه علمی، نیازمند بحث و پژوهش‌های جدی است؛ ازاین‌رو دو فصلنامه فقه حکومتی می‌کوشد، با شناسایی مسائل مطرح و اولویت‌دار این حوزه، با بهره بردن از دیدگاه‌های اساتید برجسته، گامی در مسیر گره‌گشایی از این مسائل و موضوعات بردارد. وی همچنین از همه اساتید و پژوهشگران حوزوی و دانشگاه دعوت کرد برای چاپ و انتشار، مقالات خود را در حوزه فقه حکومتی برای این مجله ارسال کنند.
دکتر جوان آراسته با یادآوری اینکه مراحل انتشار شماره هفتم فقه حکومتی در حال انجام است و طی روزهای آتی منتشر خواهد شد، عناوین تعدادی از مقالات این شماره را به شرح زیر عنوان کرد:
فتوای معیار در قانون‌گذاری
تأملی پرتاثیر قلمروی دین بر قانون‌گذاری با تأکید بر نظریه تطبیق
تحلیل نظام تفکیک قوای عرفی در ساختار ولایت‌فقیه
نظارت بر نهاد شورای نگهبان و اعضای آن
قاعده نفی حرج در گستره قاچاق کالا و ارز

ورودبه سامانه نشریه فقه حکومتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

اقدام و تلاش
قرآن : ... فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ...  (سوره توبه، آیه 12)ترجمه: با پیشوایان کفرکه دشمن انسان و انسانیت هستند و با ارزش های توحیدی می ستیزند نبرد کنید.حدیث: قَالَ الامام علی (ع) : ... وَ جَاهِدْ فِي اَللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ وَ لاَ تَأْخُذْكَ فِي اَللَّهِ لَوْمَةُ لاَئِمٍ وَ خُضِ اَلْغَمَرَاتِ لِلْحَقِّ حَيْثُ كَانَ وَ تَفَقَّهْ فِي اَلدِّينِ وَ عَوِّدْ نَفْسَكَ اَلتَّصَبُّرَ عَلَى اَلْمَكْرُوهِ وَ نِعْمَ اَلْخُلُقُ اَلتَّصَبُرُ فِي اَلْحَقِّ و  (نهج البلاغه، نامه 31)ترجمه: امام علی(ع) فرمودند: در راه خدا جهاد كن جهدى كامل، و ملامت ملامت كنندگان تو را از جهاد در راه خدا باز ندارد. به را...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید