هفتمین شماره از دو فصلنامه فقه حکومتی در آستانه انتشار

  • چهارشنبه, 13 آذر 1398 08:18
  • بازدید 678 بار

سردبیر دو فصلنامه علمی-ترویجی فقه حکومتی: با اهتمام محققان و پژوهشگران ، 6 عنوان مقاله  در حوزه فقه حکومتی  در آستانه انتشار در شماره هفتم است و به‌زودی برای بهره‌مندی مخاطبان منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام دکتر حسین جوان آراسته ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به‌طورقطع بهره‌مندی از نیروهای متخصص و توانمند به‌ویژه اساتید حوزه و دانشگاه، پژوهشگران و استفاده از نتایج و دستاوردهای علمی آن‌ها، ثمرات برجسته و چشمگیری را نصیب جامعه فقهی و حقوقی کشور می‌سازد. از سوی دیگر مطرح‌شدن موضوعات و مسائل فقهی-حقوقی متعدد در سطح جامعه علمی، نیازمند بحث و پژوهش‌های جدی است؛ ازاین‌رو دو فصلنامه فقه حکومتی می‌کوشد، با شناسایی مسائل مطرح و اولویت‌دار این حوزه، با بهره بردن از دیدگاه‌های اساتید برجسته، گامی در مسیر گره‌گشایی از این مسائل و موضوعات بردارد. وی همچنین از همه اساتید و پژوهشگران حوزوی و دانشگاه دعوت کرد برای چاپ و انتشار، مقالات خود را در حوزه فقه حکومتی برای این مجله ارسال کنند.
دکتر جوان آراسته با یادآوری اینکه مراحل انتشار شماره هفتم فقه حکومتی در حال انجام است و طی روزهای آتی منتشر خواهد شد، عناوین تعدادی از مقالات این شماره را به شرح زیر عنوان کرد:
فتوای معیار در قانون‌گذاری
تأملی پرتاثیر قلمروی دین بر قانون‌گذاری با تأکید بر نظریه تطبیق
تحلیل نظام تفکیک قوای عرفی در ساختار ولایت‌فقیه
نظارت بر نهاد شورای نگهبان و اعضای آن
قاعده نفی حرج در گستره قاچاق کالا و ارز

ورودبه سامانه نشریه فقه حکومتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت موازین ارزشی در روابط
رعایت موازین ارزشی در روابطقرآن : ... خُذِ الْعَفْوَ وَ ...  (سوره اعراف، آیه 199)ترجمه: با گذشت باش.حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : مَنْ عَامَلَ النَّاسَ فَلَمْ يَظْلِمْهُمْ ، وَحَدَّثَهُمْ فَلَمْ يَكْذِبْهُمْ ، وَوَعَدَهُمْ فَلَمْ يُخْلِفْهُمْ ، فَهُوَ مَنْ كَمُلَتْ مُرُوءَتُهُ ... (تحف العقول ، ص 57)ترجمه: ... پیامبر اکرم فرمودند: هر کس با مردم کار کند و به آنان ظلم نکند، و در گفتگوها به کسی دروغ نگوید و هر وعده ای داد ، خلف وعده نکند، جوانمرد کامل است .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید