هفتمین جلسه هیئت اندیشه‌ورز فرهنگی و اجتماعی استان قم در سال 98 برگزار شد.

  • جمعه, 05 مهر 1398 21:08
  • بازدید 1269 بار

در این جلسه که در محل استانداری قم به همت مرکز پژوهشی مبنا برگزار شد، تدوین نظام مسائل استان قم موردبررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه رییس مرکز پژوهشی مبنا پس از شرح ویژگی‌های مسئله اظهار داشت: شناخت کامل یک مسئله به‌تنهایی و بدون مشخص شدن رابطه آن با مسائل دیگر امری ناممکن است. فهم موقعیت مسئله در یک شبکه پیچیده معنایی و در ارتباط با مسائل دیگر، نیازمند روش علمی مناسبی است؛ چراکه مسائل موجود حول یک موضوع ارتباطات مختلفی باهم دارند و بدون کشف این رابطه‌ها و تأثیر و اثر آن‌ها بر یکدیگر و موقعیت آن‌ها نسبت به هم، امکان شناخت دقیق مسئله و به‌تبع آن ارائه راه‌حل علمی میسر نخواهد شد.

در ادامه اساتید و صاحب‌نظران نظرات خود در خصوص تدوین نظام مسائل استان قم را ارائه کردند.

در این جلسه نمایندگان انجمن جامعه‌شناسی قم ، معاون پزشکی قانونی ، رئیس مرکز تحقیقات ناجا ، مدیرکل و رئیس بهزیستی استان ،نماینده اداره کل فرهنگی-اجتماعی استانداری ،کارشناس فرمانداری و کارشناسان مؤسسه صراط مبین حضور داشتند و نظرات خود در مورد تدوین نظام مسائل استان قم را بیان کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نگارخانه

نظر دادن

پیام هفته

مدارا با مردم
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :إِنَّ الانبياءَ إِنَّما فَضَّلَهُمُ اللّه  عَلى خَلقِهِ بِشِدَّةِ مُداراتِهِم لأَعداءِ دينِ اللّه  و َحُسنِ تَقيَّتِهِم لأَجلِ إِخوانِهِم فِى اللّه ؛خداوند از اين رو پيامبران را بر ديگر مردمان برترى داد كه با دشمنان دين خدا بسيار با مدارا رفتار مى كردند و براى حفظ برادران همكيش خود نيكو تقيه مى كردند.بحارالأنوار(ط-بیروت) ج72، ص401، ح42

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید