آیت‌الله ملک‌حسینی از مرکز پژوهشی مبنا بازدید کردند

  • جمعه, 29 شهریور 1398 20:22
  • بازدید 3598 بار

عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد از مرکز پژوهشی مبنا دیدار کرد و با فعالیت‌های این مرکز آشنا شد.

آیت‌الله شرف‌الدین ملک‌حسینی،‌ نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، سی‌ام شهریور ماه، با حضور در مرکز پژوهشی مبنا از نزدکی با فعالیت‌ها و محصولات این مرکز آشنا شدند.  در این دیدار، دکتر محمدتقی دشتی با شریح محورهای اصلی پژوهش‌های مرکز پژوهشی مبنا، برخی از مهم‌ترنی محصولات این مرکز را تشریح کردند و جایگاه و ضرورت آنها را بر شمردند. ازجمله این محصولات سالنمای وضعیت دین‌و دین‌داری بود که آخرین محصول این مرکز است. دکتر دشتی با بیان این‌که تجمعیه نتایج پژوهی و تحلیل نظرات نخبگی و استخراج روندهای دین‌داری ایرانیان را از امتیازهای این پژوهش برشمردند و آگاهی از وضعیت دینی جامعه را از مهم‌ترین و ضروری‌ترین اطلاعات برای سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران دانستند.
نماینده استان کهگیلویه و بویر احمد در مجلس خبرگان رهبری، پس از بررسی اجمالی محصولات مرکز پژوهشی مبنا، توجه به پژوهش‌های اجتهادی مانند کتاب‌های «مبانی حقوق بشر اسلامی» و کتاب «تحلیل مبانی نظام جمهوری اسلامی» را بسیار ارزشمند و ضروری دانستند. ایشان با تأکید بر میان‌روی و پرهیز از اقدامات شتاب‌زده، ارتقای معرفت و دانش عمومی و نخبگان را از ضروریات نخبگی دانستند تا در این مسیر با دانش و آگاهی بتوان سره را از ناسره تشخیص داد. گفتنی است پس از این دیدار، گروه نهادهای دینی، مصاحبه‌ای علمی با آیت‌الله ملک‌حسینی انجام داد که در آینده منتشر خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نگارخانه

نظر دادن

پیام هفته

مدارا با مردم
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :إِنَّ الانبياءَ إِنَّما فَضَّلَهُمُ اللّه  عَلى خَلقِهِ بِشِدَّةِ مُداراتِهِم لأَعداءِ دينِ اللّه  و َحُسنِ تَقيَّتِهِم لأَجلِ إِخوانِهِم فِى اللّه ؛خداوند از اين رو پيامبران را بر ديگر مردمان برترى داد كه با دشمنان دين خدا بسيار با مدارا رفتار مى كردند و براى حفظ برادران همكيش خود نيكو تقيه مى كردند.بحارالأنوار(ط-بیروت) ج72، ص401، ح42

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید