ششمین جلسه هیئت اندیشه‌ورز فرهنگی و اجتماعی استان قم در سال 98 برگزار شد.

  • سه شنبه, 12 شهریور 1398 02:12
  • بازدید 1210 بار

در این جلسه که یک شنبه شب در محل استانداری قم به همت مؤسسه صراط مبین برگزار شد، سند راهبردی کاهش و کنترل خشونت در استان مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه مدیر موسسه صراط مبین اظهار داشت: بعد از اتمام جلسات هیئت اندیشه‌ورز استان در خصوص موضوع خشونت که به علل و عوامل بروز خشونت در استان و نیز راهکارهای کنترل و کاهش آن پرداخته شد. مطالب مطرح شده در جلسات توسط دبیر علمی هیات اندیشه‌ورز جمع بندی و دسته بندی شد و  با اضافه کردن مبانی نظری و و بخش راهبرپردازی در قالب سند کاهش و کنترل خشونت تدوین شد که پیش نویس سند جهت مطالعه و اظهار نظر خدمت اساتید ارسال شد. در این جلسه نظرات اساتید در مورد نقاط قوت و ضعف سند مطرح می شود تا در صورت لزوم توسط دبیر علمی اصالحات مدنظر اساتید در سند اعمال شود.
در ادامه اساتید و صاحب نظران نظرات خود در خصوص پیش نویس سند راهبردی کاهش و کنترل خشونت در استان قم را ارائه کردند.
در این جلسه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، رییس سازمان بهزیستی، اساتید حوزه و  دانشگاه، نماینده جهاد دانشگاهی، معاون فرهنگی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و کارشناسان مؤسسه صراط مبین حضور داشتند و نظرات خود در مورد پیش نویس سند را بیان کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نگارخانه

نظر دادن

پیام هفته

اقدام و تلاش
قرآن : ... فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ...  (سوره توبه، آیه 12)ترجمه: با پیشوایان کفرکه دشمن انسان و انسانیت هستند و با ارزش های توحیدی می ستیزند نبرد کنید.حدیث: قَالَ الامام علی (ع) : ... وَ جَاهِدْ فِي اَللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ وَ لاَ تَأْخُذْكَ فِي اَللَّهِ لَوْمَةُ لاَئِمٍ وَ خُضِ اَلْغَمَرَاتِ لِلْحَقِّ حَيْثُ كَانَ وَ تَفَقَّهْ فِي اَلدِّينِ وَ عَوِّدْ نَفْسَكَ اَلتَّصَبُّرَ عَلَى اَلْمَكْرُوهِ وَ نِعْمَ اَلْخُلُقُ اَلتَّصَبُرُ فِي اَلْحَقِّ و  (نهج البلاغه، نامه 31)ترجمه: امام علی(ع) فرمودند: در راه خدا جهاد كن جهدى كامل، و ملامت ملامت كنندگان تو را از جهاد در راه خدا باز ندارد. به را...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید