دیدار حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری با مدیریت و کارکنان مؤسسه صراط مبین

  • سه شنبه, 06 آذر 1397 06:11
  • بازدید 1808 بار

حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری نائب‌رئیس جامعه مدرسین، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه و عضو مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با مدیریت و کارکنان مؤسسه صراط مبین دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری در این جلسه ضمن اشاره به مغفول ماندن نیازسنجی و اولویت‌بندی فرمودند: کارهای پژوهشی گاهی تکراری است، گاهی بدون هدف و یا متناسب با زمان و نیاز جامعه نیست لیکن بر اساس گزارشی که مطرح شد کارهای مؤسسه صراط مبین کاملا در راستای نیازهای مبرم و عینی جامعه است که پیش از این جای آن خالی بوده و جای تقدیر و تشکر دارد. همچنین ایشان درادامه افزودند نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد اولویت‌بندی در امور پژوهشی است که بعضا در آن دچار مشکل هستیم که بحمدالله این کار هم متناسب با نیازسنجی در مؤسسه صراط به‌خوبی انجام شده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تهیه سالنمای سنجش وضعیت دین و مذهب در کشور را توسط مؤسسه صراط مبین با با توجه به کارگروه‌ دین و فرهنگ که یکی از کارگروه‌های هیئت اندیشه‌ورز در مجلس خبرگان است بسیار ارزشمند بیان کردند.
نائب‌رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه، حضور پژوهشگران مؤسسه صراط و بررسی نتایج پژوهش‌های این مرکز را در کمسیون‌های مرتبط جامعه مدرسین لازم و ضروری دانستند.
در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر دشتی مدیرعامل مؤسسه صراط مبین ضمن معرفی فعالیت‌های مؤسسه صراط گفت: مؤسسه مطالعاتی صراط مبین ادعا می‌کند در حوزه مسئله‌شناسی می‌تواند در قبال دریافت مسئله، ضمن ارائه راهکار و راهبرد حل آن مسئله شرح وظایف نهادها را نیز مشخص نماید. این عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه سیاست اصلی مؤسسه صراط را پیوند حوزه پژوهش و اجرا بیان کردند.
در خلال این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین وحید نجفی در مورد پژوهش‌های صورت گرفته و کتب منتشر شده در موضوع حوزه و روحانیت توضیحاتی را بیان کردند.
در پایان دکتر سیدمرتضی میرتبار به شرح فرآیند بررسی مسائل در پژوهشنامه راهبردی امنیت فرهنگی افق مکث و چگونگی ترسیم نظام‌واره مسائل فرهنگی و دینی پرداختند.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نگارخانه

نظر دادن

پیام هفته

رعایت موازین ارزشی در روابط
رعایت موازین ارزشی در روابطقرآن : ... خُذِ الْعَفْوَ وَ ...  (سوره اعراف، آیه 199)ترجمه: با گذشت باش.حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : مَنْ عَامَلَ النَّاسَ فَلَمْ يَظْلِمْهُمْ ، وَحَدَّثَهُمْ فَلَمْ يَكْذِبْهُمْ ، وَوَعَدَهُمْ فَلَمْ يُخْلِفْهُمْ ، فَهُوَ مَنْ كَمُلَتْ مُرُوءَتُهُ ... (تحف العقول ، ص 57)ترجمه: ... پیامبر اکرم فرمودند: هر کس با مردم کار کند و به آنان ظلم نکند، و در گفتگوها به کسی دروغ نگوید و هر وعده ای داد ، خلف وعده نکند، جوانمرد کامل است .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید