آسیب شناسی و حل مسئله دو رویکرد موسسه صراط مبین

  • یکشنبه, 22 مهر 1397 01:15
  • بازدید 2034 بار

 مدیر عامل موسسه صراط مبین گفت: ما در راستای آسیب شناسی و حل مسئله گام برداشته ایم که انتظار داریم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا کمک حال ما باشد تا در مرحله توزیع آثار و اجرا به نتایج خوبی برسیم.

آقای محمد تقی دشتی در بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از این موسسه با اشاره به فعالیت های آن گفت: طراحی نظریه حکومت اسلامی با رویکرد نوینی که به آن نیاز مبرمی هست در این موسسه با نگاه اجتماعی و سیاسی پرداخته می شود.

وی با اشاره به اینکه خلاء نظریه و خلاء نظام‌سازی در اداره حکومت وجود دارد گفت: قاعده سازی نوین موضوع مهمی است که در این سالها کمتر به آن پرداخت شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه دغدغه اصلی موسسه صراط مبین را آسیب شناسی و حل مسئله خواند و گفت: طرح های مختلفی برای حل مسئله با روش های نوین در این موسسه انجام می شود که روش تحقیق ما متفاوت از بسیاری از موسسه هاست.

آقای دشتی افزود: ما انتظار داریم که اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی که لوازم حل مسئله را برای ما فراهم کند تا بتوانیم پژوهش‌های انجام شده را به دست صاحبان اجرایی آن‌ها برسانیم.

انواع گزارش راهبردی و سند راهبردی،‌ هشدارهای دینی - فرهنگی ، مجلات مختلف همچون فقه حکومتی و افق مکث، عناوین متعدد از کتاب های منتشر شده از جمله فعالیت های این موسسه در طول  این سال ها است.

وی یکی از نکات مورد توجه در این موسسه را عدم موازی کاری با سایر موسسه ها عنوان و بیان کرد: اگر موضوعی که مورد توجه ما باشد و موسسه دیگری در حال کار در این خصوص باشد ما با کمک خود تلاش می کنیم تا پژوهش‌های آن‌ها با نتیجه بهتری عرضه شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

مدارا با مردم
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :إِنَّ الانبياءَ إِنَّما فَضَّلَهُمُ اللّه  عَلى خَلقِهِ بِشِدَّةِ مُداراتِهِم لأَعداءِ دينِ اللّه  و َحُسنِ تَقيَّتِهِم لأَجلِ إِخوانِهِم فِى اللّه ؛خداوند از اين رو پيامبران را بر ديگر مردمان برترى داد كه با دشمنان دين خدا بسيار با مدارا رفتار مى كردند و براى حفظ برادران همكيش خود نيكو تقيه مى كردند.بحارالأنوار(ط-بیروت) ج72، ص401، ح42

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید