نشست مشترک علمی- فرهنگی بین موسسه صراط مبین و رئیس پلیس فتای استان قم

  • یکشنبه, 23 آبان 1395 09:09
  • بازدید 2062 بار

در نشستی که با حضور جناب سرهنگ موالی رییس پلیس فتای استان قم و دکتر محمد تقی دشتی مدیر عامل موسسه صراط مبین برگزار شد، زمینه‌های همکاری علمی میان این دو مرکز مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه سرهنگ موالی و سرگرد فرازپور کارشناس مرکز تحقیقات ناجای استان قم و آقای دکتر دشتی مدیر عامل موسسه و حجج الاسلام و المسلمین دکتر عبدالاحدی مقدم و نجفی و آقای نظری حضور داشتند.

در ابتدای جلسه رییس پلیس فتای استان قم ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های موسسه در خصوص آسیب‌ شناسی اجتماعی و فرهنگی استان که توسط موسسه به اتمام رسیده به تشریح موضوعات مورد علاقه پلیس فتا پرداختند و در ادامه افزودند با توجه به افزایش روزافزون استفاده از فضای مجازی در استان و به موازات آن افزایش جرایم اینترنتی و فریب خوردن جوانان و نوجوانان با روش‌های مختلف، رویکرد اولیه پلیس فتا ارتقای سواد رسانه‌ای در جامعه و آموزش و پیشگیری از وقوع جرایم در فضای مجازی می‌باشد و با توجه به سابقه موسسه در آسیب‌شناسی مسائل اجتماعی و فرهنگی امیدواریم تا به راهکارهای علمی و عملی در این زمینه دست یابیم.
مدیر عامل موسسه صراط مبین نیز ضمن تشکر از همکاری‌های مرکز تحقیقات ناجای استان و نیز پلیس فتای استان در موضوعات آسیب‌ شناسی اجتماعی و فرهنگی قم، خواهان گسترش همکاری‌های دوجانبه بین پلیس فتا، مرکز تحقیقات ناجا و موسسه صراط مبین ، شدند و افزودند با توجه به همکاری اساتید برجسته در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی با موسسه صراط مبین و ظرفیت‌ علمی موجود در موسسه، این آمادگی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه وجود دارد.
در ادامه جلسه زمینه‌های همکاری دو مرکز با مشارکت کارشناسان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا موضوعاتی که مورد نظر طرفین می‌باشد، فهرست شده و در اختیار کارشناسان طرف مقابل قرار گیرند تا در نشست بعدی ، پس از اتمام بررسی های لازم، موضوعات انتخاب شود و در دستور کار نشست های حلقه علمی فرهنگی، اجتماعی موسسه صراط مبین قرار گیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید