شماره مهر ماه پژوهشنامه «افق مکث» با موضوع"زبان خارجی"و در سه بخش مجزا شامل: پیشینه شناسی، فراتحلیل و راهکارها منتشر شد.

  • دوشنبه, 03 آبان 1395 13:32
  • بازدید 1600 بار


به گزارش"پایگاه اطلاع رسانی صراط مبین"، بشماره جدید «افق مکث»، با موضوع "زبان خارجی" جهت پایش و آسیب شناسی وضعیت آموزش و آموزشگاه های زبان خارجی منتشر شد. این پژوهشنامه در سه بخش مجزا شامل پیشینه شناسی، فراتحلیل و راهکارها در دسترس عموم قرار گرفته است.

در بخش مصاحبه ها، راهکارهای بومی سازی آموزش زبان بوده مد نظر بوده است که با شش تن از اساتید فن در این زمینه گفتگو شده است و سعی شده نظرات طیف متنوعی از آموزشگاه داران، تا کارشناسان آموزش و پرورش و کارشناسان فرهنگی منعکس شود. و مباحثی از چیستی و چرایی بومی سازی تا چگونگی آن ارائه شده است و از تجربیات آنها در فرآیند بومی سازی استفاده شده است.
در بخش پیشینه پس از بیان تاریخچه بسط زبان انگلیسی و دست های موجود در ترویج این زبان،  به ارائه اطلاعات و آماری درباره گستره جغرافیایی این زبان، تعداد آموزشگاه فعال در ایران پرداخته شده است. و سپس مقررات موثر در این مساله مد نظر قرار گرفته اند. و در نهایت به دستگاه ها و نهادهای فعال داخلی و اقدامات آنها در این راستا پرداخته شده است.
در بخش فراتحلیل نیز با استقصاء منابع مکتوب موجود که نگاهی آسیب شناسانه داشته اند، لیستی از آسیب ها، عوامل ایجاد کننده آنها و راهکارهای بیان شده، به صورت نموداری ارائه شده است.

همچنین شما می توانید برای خرید نسخه فیزیکی و قرار گرفتن در لیست مشترکین دریافت این پژوهشنامه با دفتر پژوهشنامه به شماره 32910663-025 تماس حاصل نمایید.این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

پیام هفته

اهمیت تربیت در خانواده
قرآن کريم :عاشِروهُنَّ بِالْمَعْروفِ فَاِنْ كَرِهْتُموهُنَّ فَعَسى اَنْ تَـكْرَهوا شَيْئا وَ يَجْعَلَ اللّه‏ فيهِ خَيْرا كَثيرا؛(سوره نساء، آيه ۱۹)ترجمه: با زنان (خانواده) به شايستگى رفتار كنيد، و اگر آنها به جهتى ناخوشايندتان بودند اظهار نكنيد چه بسا چيزها كه ناپسند شماست، حال آن‏كه خداوند در آن، خير فراوانى براى شما قرار داده است.حدیث: امام صادق(ع) : لَا يَزَالُ الْمُؤْمِنُ يُورِثُ أَهْلَ بَيْتِهِ الْعِلْمَ وَ الْأَدَبَ الصَّالِحَ حَتَّى يُدْخِلَهُمُ الْجَنَّةَ [جَمِيعاً] (مستدرك الوسايل و مستنبط المسایل ج12، ص201، ح13881)ترجمه : مؤمن همواره خانواده خود را از دانش و ادب شايسته بهره مند مى سا...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید