پیام مدیر عامل موسسه صراط مبین به مناسبت عید قربان

  • یکشنبه, 21 شهریور 1395 11:02
  • بازدید 2152 بار

عید قربان نماد تمام عیار کمال بندگی انسان در قبال معبود است.عید قربان نماد سنجش عیار ایمان در عقل و قلب به خداوند محمود است.عید قربان نماد ایستادگی جامعه دینی در مقابل شیطان ملعون است.در چنین روزی اولویت دین و آموزه های دینی بر خواسته های نفسانی بشری یادآوری می شود و افراد جامعه باید بدانند که حاکمیت مطلق بر جهان و انسان ازآن خداوند است.(1)

تسلیم شدن افراد جامعه در برابر خداوند رمز نزول رحمت الهی است که خداوند در سوره صافات آیه 103 و 104 فرمودند :"پس هنگامی که آن دو تسلیم [خواسته خداوند] شدند ... اورا ندا دادیم که ای ابراهیم خوابت را تحقق بخشیدی و [فرمان پروردگارت را اجرا کردی] ... به یقین این همان آزمایش روشن بود ... ما نیکوکاران را این گونه پاداش می دهیم  " زمانی خداوند به جامعه دینی نعمت معجزه گونه قربانی عطا میکند که تسلیم محض در مقابل فرامین او باشند و دستورالعمل های خداوند در جامعه ساری و جاری شود به عبارتی جامعه آرمانی وقتی محقق می شود که اراده انسان در برابر اراده خداوند تسلیم شود و در مقابل آن طغیان نکند و این یعنی نفی اومانیسم غربی و مکاتب برخاسته از آن.
جریانی که عید قربان به عنوان سمبل از آن بر جای ماند به مولفه هایی می پردازد از قبیل: اتصال به عالم غیب،حرکت به سمت هدف متعالی، وجود موانع شر و مقابله با آن، رابطه فرزند با والدین؛ خداگرایی محض و تسلیم اوامر او شدن، نزول رحمت و نعمت به دنبال قبولی در آزمایش الهی و ...
اگر جامعه اسلامی چنین مسیری را طی کند قطعاً به جایگاه والایی در میان جوامع مختلف خواهد رسید. انشاء الله

پاورقی
1-  در صدر اصل 56 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت موازین ارزشی در روابط
رعایت موازین ارزشی در روابطقرآن : ... خُذِ الْعَفْوَ وَ ...  (سوره اعراف، آیه 199)ترجمه: با گذشت باش.حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : مَنْ عَامَلَ النَّاسَ فَلَمْ يَظْلِمْهُمْ ، وَحَدَّثَهُمْ فَلَمْ يَكْذِبْهُمْ ، وَوَعَدَهُمْ فَلَمْ يُخْلِفْهُمْ ، فَهُوَ مَنْ كَمُلَتْ مُرُوءَتُهُ ... (تحف العقول ، ص 57)ترجمه: ... پیامبر اکرم فرمودند: هر کس با مردم کار کند و به آنان ظلم نکند، و در گفتگوها به کسی دروغ نگوید و هر وعده ای داد ، خلف وعده نکند، جوانمرد کامل است .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید