ویژه نامه "پاسخگویی به سوالات دینی در فضای مجازی" منتشر شد

  • شنبه, 06 شهریور 1395 14:50
  • بازدید 1788 بار


به گزارش "صراط مبین" شماره ویژه پژوهشنامه ی افق مکث در تیرماه 1395 با عنوان "پاسخگویی به سوالات دینی در فضای مجازی" چاپ و منتشر شد. این پژوهشنامه در هر شماره یکی از مسائل اجتماعی – فرهنگی را با رویکرد حل مساله مد نظر قرار داده است و با محورهای پژوهشی مختلف، پس از ارائه تصویری واضح از مساله، در صدد تبیین راه کارهای حل آن است.


سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع طلاب حوزه های علمیه تهران، در مورخه 25 اردیبهشت 1395، بخشی از دغدغه های ایشان در خصوص فضای مجازی را نمایان ساخت و با نظر به شبهات رایج در فضای مجازی تعبیر "میدان واقعی جنگ" را برای آن به کار بردند. این سخن باید موجی از توجهات را جلب نموده و با پژوهش های دقیق، به جهت دهی صحیح فعالان این عرصه منتهی شود. علاوه بر آنکه باید این موج پویا و فعال باقی نگاه داشته شود. این هدف منتهی به انتشار این نشریه شده است. که حاوی بخش های متنوعی است.
در بخش اول با انعکاس بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در موضوع، محورهای اصلی فعالیت در این عرصه را تبیین نموده ایم تا جای خالی سیاست گذاری انجام نشده، تا حدودی پر شود.
در بخش دوم به بررسی و معرفی مراکز و گروههای فعال و مدعی در عرصه پاسخگویی به سوالات دینی پرداخته ایم.
در بخش سوم به بیان آسیب های موجود در این عرصه و ارائه راهکارهای درمان آن پرداخته ایم.
و در قسمت بعدی مطالبی را به عنوان پیوست تقدیم نموده ایم که شامل اصول پاسخگویی، خاستگاه شبهات و روش های شبهه پراکنان است.
در انتها نیز مصاحبه ای با رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی و یکی از کارشناسان این عرصه منعکس خواهد شد.
برای تهیه این ویژه نامه می توانید با دفتر نشریه به شماره 32910663-025 تماس حاصل فرمایید.


این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید