تشکیل کارگروه فرق و ادیان و مذاهب با همکاری دبیرخانه مهدویت/لزوم پیشگیری از نفوذ و گسترش تفکرات انحرافی و افراطی با انجام کار فرهنگی

  • چهارشنبه, 15 مهر 1394 13:02
  • بازدید 2654 بار

به گزارش صراط مبین در راستای پروژه بررسی مسائل فرهنگی ، دینی استان قم؛ کارگروه فرق، ادیان و مذاهب با همکاری دبیرخانه مهدویت جهت بررسی مسائل مربوط به  بدعت گزاری و فرقه های انحرافی فعال در استان تشکیل شد.

به گزارش صراط مبین با هدف عملیاتی کردن مصوبات جلسات کارشناسان نهادها و سازمان های فرهنگی استان قم، نشستی با حضور آقای دکتر کاویانی عضو هیات علمی دانشگاه مفید و حجج الاسلام و المسلمین آقایان دكتر نصوري(معاونت آموزش بنیاد مهدویت کشور) ، محمد شهبازیان (کارشناس مرکز تخصصی مهدویت) ، دکتر عبدالاحدی مقدم و نجفی جهت تشکیل کارگروه بررسی جریان های فکری و عقیدتی انحرافی فعال در استان قم در موسسه صراط مبین برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر عبدالاحدی مقدم توضیحاتی اجمالی در خصوص پروژه بررسی مسائل فرهنگی ، دینی استان قم  ارائه دادند ، در ادامه آقای دکتر کاویانی به بیان وظایف کارگروه های مختلف پرداختند و تاکید  نمودند که با توجه به موقعیت حساس مذهبی ، اجتماعی قم دشمن سرمایه گذاری ویژه برای تخریب چهره این شهر نموده و در این راه یکی از حربه های موثر خویش را دامن زدن بر مسائل افراطی و فعال کردن گروه های منحرف عقیدتی یافته است و  در این زمینه فعالیت های گسترده در سطح استان انجام شده که خوشبختانه با تیزبینی مسئولان امنیتی استان بسیاری از این فعالیت ها در ابتدای امر کنترل می شوند اما برای رسیدن به یک حد مطلوب عقیدتی و فکری در استان باید جلوی نفوذ و گسترش این تفکرات را با انجام کارهای فرهنگی گرفت.
در ادامه به گزارش صراط مبین حجت الاسلام و المسلمین دکتر نصوری با اشاره به فعالیتهای پژوهشی دبیرخانه مهدویت از آمادگی این دبیرخانه برای شرکت در کارگروه فرق و ادیان و مذاهب خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین شهبازیان نیز توضیحاتی درباره برخی پروژه های انجام شده دبیرخانه مهدویت که در ارتباط با مدعیان دروغین و فرقه های انحرافی فعال در کشور بودند، ارائه نمودند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید