چهل و هفتمین جلسه حلقه علمی ولایت فقیه در موسسه صراط مبین برگزار شد

  • جمعه, 23 خرداد 1393 03:02
  • بازدید 3681 بار

چهل و هفتمین جلسه حلقه علمي ولایت فقیه موسسه صراط مبين روز سه شنبه مورخه 20/3/93 با حضور اساتيد محترم در محل موسسه جهت بررسي موضوع « نقد ادله طرفداران جواز تمرد از حکومت اسلامی »برگزار گرديد.

در ادامه برگزاري حلقه علمي ولايت فقيه كه به صورت منظم توسط معاونت پژوهش وموسسه صراط مبين برگزار مي‌شود ، چهل و هفتمین جلسه اين حلقه با حضور اساتيد محترم حجج الاسلام و المسلمين دكتر ارسطا ، دكتر شاكرين ، دكتر جوان آراسته و حجج الاسلام و المسلمين حيدري و علي اكبريان روز سه شنبه در محل موسسه صراط مبين برگزار شد .
در اين جلسه فرعی با این عنوان مطرح شد که اگر فقیهی به یقین برسد که حکم صادره از سوی فقیه حاکم اشتباه است در این صورت آیا مجاز است تا از حکم فقیه حاکم تمرد کند و مردم را نیز تشویق به تمرد نماید یا خیر؟ که پاسخ هایی نسبت به این فرض مطرح شد که به نوعی اختلاف مبنا باز می گردد و این اختلاف مبنا محل بحث واقع شد که با توجه به اتمام زمان جلسه مقرر شد ، نقد و بررسي مبنای هر یک از طرفین در جلسه بعدي حلقه علمي ادامه يابد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

اهمیت تربیت در خانواده
قرآن کريم :عاشِروهُنَّ بِالْمَعْروفِ فَاِنْ كَرِهْتُموهُنَّ فَعَسى اَنْ تَـكْرَهوا شَيْئا وَ يَجْعَلَ اللّه‏ فيهِ خَيْرا كَثيرا؛(سوره نساء، آيه ۱۹)ترجمه: با زنان (خانواده) به شايستگى رفتار كنيد، و اگر آنها به جهتى ناخوشايندتان بودند اظهار نكنيد چه بسا چيزها كه ناپسند شماست، حال آن‏كه خداوند در آن، خير فراوانى براى شما قرار داده است.حدیث: امام صادق(ع) : لَا يَزَالُ الْمُؤْمِنُ يُورِثُ أَهْلَ بَيْتِهِ الْعِلْمَ وَ الْأَدَبَ الصَّالِحَ حَتَّى يُدْخِلَهُمُ الْجَنَّةَ [جَمِيعاً] (مستدرك الوسايل و مستنبط المسایل ج12، ص201، ح13881)ترجمه : مؤمن همواره خانواده خود را از دانش و ادب شايسته بهره مند مى سا...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید