چهل و هفتمین جلسه حلقه علمی ولایت فقیه در موسسه صراط مبین برگزار شد

  • جمعه, 23 خرداد 1393 03:02
  • بازدید 4674 بار

چهل و هفتمین جلسه حلقه علمي ولایت فقیه موسسه صراط مبين روز سه شنبه مورخه 20/3/93 با حضور اساتيد محترم در محل موسسه جهت بررسي موضوع « نقد ادله طرفداران جواز تمرد از حکومت اسلامی »برگزار گرديد.

در ادامه برگزاري حلقه علمي ولايت فقيه كه به صورت منظم توسط معاونت پژوهش وموسسه صراط مبين برگزار مي‌شود ، چهل و هفتمین جلسه اين حلقه با حضور اساتيد محترم حجج الاسلام و المسلمين دكتر ارسطا ، دكتر شاكرين ، دكتر جوان آراسته و حجج الاسلام و المسلمين حيدري و علي اكبريان روز سه شنبه در محل موسسه صراط مبين برگزار شد .
در اين جلسه فرعی با این عنوان مطرح شد که اگر فقیهی به یقین برسد که حکم صادره از سوی فقیه حاکم اشتباه است در این صورت آیا مجاز است تا از حکم فقیه حاکم تمرد کند و مردم را نیز تشویق به تمرد نماید یا خیر؟ که پاسخ هایی نسبت به این فرض مطرح شد که به نوعی اختلاف مبنا باز می گردد و این اختلاف مبنا محل بحث واقع شد که با توجه به اتمام زمان جلسه مقرر شد ، نقد و بررسي مبنای هر یک از طرفین در جلسه بعدي حلقه علمي ادامه يابد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت موازین ارزشی در روابط
رعایت موازین ارزشی در روابطقرآن : ... خُذِ الْعَفْوَ وَ ...  (سوره اعراف، آیه 199)ترجمه: با گذشت باش.حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : مَنْ عَامَلَ النَّاسَ فَلَمْ يَظْلِمْهُمْ ، وَحَدَّثَهُمْ فَلَمْ يَكْذِبْهُمْ ، وَوَعَدَهُمْ فَلَمْ يُخْلِفْهُمْ ، فَهُوَ مَنْ كَمُلَتْ مُرُوءَتُهُ ... (تحف العقول ، ص 57)ترجمه: ... پیامبر اکرم فرمودند: هر کس با مردم کار کند و به آنان ظلم نکند، و در گفتگوها به کسی دروغ نگوید و هر وعده ای داد ، خلف وعده نکند، جوانمرد کامل است .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید