سخن ناشر

سخن ناشر

حكومت دينى همواره وامدار تلاش روشنفكران و انديشمندان ديندار در راستاى تبيين، نقد و پاسدارى از گوهر وجودى خود بوده است. دغدغه حكومت دينى كه همانا توسعه و تعميق ايمان، اخلاق و شريعت در تمامى زواياى زندگى فردى و اجتماعى مسلمانان است قطعا با زنده نگاه داشتن اين تلاشها زنده و بادوام مى‏ماند. علامه شهيد استاد مرتضى مطهرى (قدس سره) به حق از زمره علماى ربانى بود كه ضمن تغذيه اذهان تشنه و شيفته انقلابيون، تا پاى جان در راستاى تبيين و نقد فرهنگ و انديشه پوياى اسلامى كوشيده و با بدعتها و كج‏انديشى‏ها مبارزه كرد ...

 

گرچه استاد فرصت مفصّلی برای پرداختن به موضوع حكومت دينی نيافت ولی نظرات اندك وی نيز در اين زمينه بسيار راهگشا و حائز اهميت است. لذا مؤسسه فرهنگی دانش و انديشه معاصر از انتشار اين كتاب فاضل گرامی جناب آقای محمد حسن قدردان قراملكی زحمت تحقيق و تدوين آن را كشيده‏اند استقبال نمود.

اميدواريم اين اثر مورد استقبال مخاطبان فرهيخته مؤسسه نيز قرار گيرد.

مشتاقانه منتظر دريافت نظرات و انتقادات خوانندگان عزيز می‏باشيم.

موسسه فرهنگی دانش و انديشه معاصر

                      

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: مقدمه‏ »

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید