خلأهای تبلیغی بسیاری در کشور وجود دارد

سرگروه مبلغان خراسان جنوبی از برپایی خیمه های معرفت با هدف تقویت بنیه های معرفتی و اعتقادی جامعه بویژه نسل جوان در امامزادگان خبر داد.
حجت الاسلام باقری سرگروه مبلغان استان خراسان جنوبی عصر جمعه در گردهمایی طلاب و فضلای این استان در قم که در محل نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه برگزار شد، رسالت اصلی طلاب و علما را تبلیغ دانست.

وی با اشاره به تشکیل گروه تبلیغی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه، گفت: امامزادگان، بقاع متبرکه و روستاها از جمله حیطه های فعالیت مبلغان اعزامی اوقاف به استان خراسان جنوبی است.
حجت الاسلام باقری از اعزام مبلغان در هفت مناسبت تبلیغی در طول سال به استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: یکی از عرصه های تبلیغی که سازمان اوقاف و امور خیریه به آن توجه داشت، تبلیغ در ایام تعطیلات نوروز است که در این راستا مبلغان با حضور در امامزادگان و بقاع متبرکه در قالب اجرای طرح آرامش بهاری، پاسخگوی مسافران و زائران هستند.
وی از برگزاری دوره های آموزشی ویژه مبلغان خبر داد و گفت: در این دوره ها و پیش از اعزام مبلغان، آموزش های لازم در عرصه های مختلف به طلاب و روحانیان ارائه می شد.
حجت الاسلام باقری تبلیغ در زمینه وقف را از جمله وظایف طلاب و روحانیان دانست و گفت: روحانیان به عنوان امین مردم و جامعه در این زمینه می توانند آثار و برکات وقف را تبیین کنند.
وی با اشاره به لزوم تهیه و تدوین اطلس فرهنگی تبلیغی، گفت: امروز در کشور خلاهای بسیاری به لحاظ تبلیغی داریم و بایستی هم کمیت و هم کیفیت کار مبلغان ارتقا پیدا کند.
حجت الاسلام باقری پیشنهادات طلاب و فضلای حوزه را در ارتقای روند فعالیت های تبلیغی مؤثر عنوان و تصریح کرد: از طلاب توقع داریم با نقطه نظرات ارزشمند خود ما را در جهت تقویت فعالیت های تبلیغی کمک کنند.
وی بیان داشت: از طلاب خراسان جنوبی که پرونده تبلیغی در اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف ندارند، درخواست می کنیم نسبت به این کار اقدام کنند و با پیشنهادات خود، ما را در جهت نیل به اهداف تبلیغی کمک کنند.
سرگروه مبلغان خراسان جنوبی در سازمان اوقاف و امور خیریه، در پایان از برپایی خیمه های معرفت در امامزادگان استان خبر داد و گفت: در این زمینه از ظرفیت روحانیانی که در عرصه مشاوره تخصص و مهارت دارند بهره می گیریم.

منبع

www.rasanews.ir/fa/news/594947

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

تکیه بر پشتوانه های مردمی
آیه شریفه : وَيَا قَوْم مَنْ يَنْصُرنِي مِنْ اللَّه إِنْ طَرَدْتهمْ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ (سوره مبارکه هود ، آیه 30)ترجمه : ای قوم من ، اگر آن ها (توده مردم مومن) را از نزد خود برانم ، چه کسی مرا از عقوبت الهی مصون خواهد داشت ، آیا توجه نمی کنید (که کار من در اعتماد داشتن به مردم دست است؟).روایت : قال علی (ع): ... وَ لْيَكُنْ أَحَبَّ اَلْأُمُورِ إِلَيْكَ أَوْسَطُهَا فِي اَلْحَقِّ وَ أَعَمُّهَا فِي اَلْعَدْلِ وَ أَجْمَعُهَا لِرِضَى اَلرَّعِيَّةِ فَإِنَّ سُخْطَ اَلْعَامَّةِ يُجْحِفُ بِرِضَى اَلْخَاصَّةِ وَ إِنَّ سُخْطَ اَلْخَاصَّةِ يُغْتَفَرُ مَعَ رِضَى اَلْعَامَّةِ وَ لَيْسَ أَحَدٌ مِنَ اَلرَّعِ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید