«جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام» برگزار می‌شود

  • چهارشنبه, 19 شهریور 1393 03:03
  • بازدید 4387 بار

رییس حوزه هنری از برگزاری «جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام» از سوی حوزه هنری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این جایزه در موضوع «مقاومت» و «بیداری اسلامی» برگزار خواهد شد.

به گزارش صراط مبین، محسن مؤمنی شریف در این‌باره اظهار کرد: ما در حوزه هنری پیش‌قدم شده‌ایم تا برگزاری این جایزه را برعهده بگیریم. در حال حاضر مشغول رایزنی و بررسی جوانب این طرح هستیم که امیدوارم به زودی به اتمام برسد که در این صورت نتایج آن به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حوزه هنری در برگزاری این جایزه با دیگر نهادها نیز مشارکت خواهد کرد یا خیر، ادامه داد: در حال حاضر ما مشغول بررسی جوانب این طرح هستیم و به امید خدا آن را برگزار خواهیم کرد. در برپایی این جایزه نیز از مشارکت دیگر نهادها که علاقه‌مند به برپایی آن باشند، استقبال می‌کنیم.

رییس حوزه هنری به جزییات «جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام» اشاره و اظهار کرد: این جایزه ادبی در چند رشته پرمخاطب برگزار خواهد شد. رشته‌های ادبی‌ای که مخاطبان بسیاری نسبت به سایر حوزه‌ها داشته باشند، شناسایی خواهند شد و در ذیل جایزه قرار خواهند گرفت. موضوع کلی جایزه نیز در مباحث «مقاومت» و «بیداری اسلامی» خواهد بود.

مؤمنی شریف یادآور شد: جشنواره‌ها ویژگی‌های متعددی دارند؛ از جمله اینکه جریان‌ساز هستند و به آثاری که تولید می‌شوند، سمت و سو می‌دهند. امیدواریم برگزاری جایزه ادبی بین‌المللی جهان اسلام بتواند مایه دلگرمی برای نویسندگان چه در داخل و چه در خارج از کشور را فراهم کند. بسیاری از ادبا و نوینسدگان هستند که در خارج از کشور به دلیل فعالیت در حوزه‌هایی مانند مقاومت، بیداری اسلامی و... مورد کم‌لطفی قرا می‌گیرند و در محنت به سر می‌برند. برگزاری جایزه‌ای این‌چنینی می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید