عالمان دین در اذهان زنده اند

  • شنبه, 15 شهریور 1393 04:58
  • بازدید 4144 بار

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شخصیت عالمان دین همواره در اذهان زنده‌اند زیرا ما هر چه داریم از برکت وجود آنان است.

به گزارش صراط مبین، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی روز پنجشنبه، در همایش ملی بزرگداشت آقانجفی قوچانی، اظهار کرد: عالمان دین در اذهان مردم زنده‌اند و تأثیر بی‌سروصدایی را بر روی جامعه دارند.
وی ادامه داد: گذشت زمان سرشار از یاد چنین شخصیت‌هایی است و آثار آنان ثابت و باقی خواهد ماند و باید آنها را پاس بداریم.
احمدی با اشاره به دو اثر آقانجفی قوچانی اظهار کرد: اثر «سیاحت شرق» وی شرح زندگی این عالم ربانی و اثر «سیاحت غرب» وی در خصوص روح و عالم پس از مرگ صحبت می‌کند.
وی همچنین گفت: منطقه خراسان دیار عرفان، دین، شجاعت، فردوسی، عطار و چراغ فروزان عالم و علم فرهنگی این کشور است که چراغ فروزان عالم، علم و فرهنگ این کشور است.
وی افزود: خدا را شاکریم که حضرت رضا (ع) در این خطه به خاک سپرده شده تا سالها و قرن‌ها میلیون‌ها نفر به زیارت ایشان می آیند که تأثیر تربیتی فراوانی برای افراد و جامعه خواهد داشت.
احمدی ادامه داد: پوتین در مورد مذهب تشیع گفته این مذهب را به این کشور بیاورید و ما را از شر چچنی‌ها نجات دهید، این مذهب اعتقادمدار و مذهب عقل، تدبر و تفکر است و بی‌خود آدم‌ها را نمی‌کشد.
وی گفت: ما عرفان اهل بیت(ع) را به‌خوبی عرضه نکردیم و باید بیش از پیش به این حوزه توجه کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید