حضرت معصومه(س) جایگاه تشیع را در جهان اسلام ارتقا داد

  • پنج شنبه, 06 شهریور 1393 04:54
  • بازدید 3843 بار

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برکات این بانوی بزرگوار فقط محدود به شفای مریضان نیست و برکاتی نظیر انقلاب اسلامی و نشر معارف اسلامی از دیگر نمونه های آن است.

به گزارش صراط مبین، آیت الله محمود عبدالهی با اشاره به سال روز تولد حضرت معصومه(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) به دلیل جایگاه معنوی که در بین امام زادگان دارند از بزرگترین فرزندان ائمه(ع) هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه بالای حضرت معصومه(س) افزود: امام صادق(ع)، امام موسی کاظم(ع) وامام رضا(ع) درباره شخصیت بالای معنوی حضرت معصومه(س) تاکید کردند و سخنان گوهرباری راجع به این بانوی بزرگوار بیان کردند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: درباره با زیارت حضرت معصومه(س) از ائمه(س) تاکید داریم در صورتی که درباره زیارت بقیه امام زادگان این گونه نیست ایشان هم دخترامام و هم خواهر امام معصوم(ع) هستند.
استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: امام صادق(ع) فرمودند قم شهر ما است و مقدس و مطهر است این نشان می دهد که حرم حضرت معصومه(س) و شهر مقدس قم از نظر معنوی برای اسلام و تشیع یک جایگاه مهم و ویژه ای دارد.
وی تصریح کرد: نشر معارف دینی به برکت وجود حوزه علمیه قم است و حوزه قم هم به برکت وجود حضرت معصومه(س) است که وجود دارد، انقلاب اسلامی ما انفجار نوردر این قرن است که این انقلاب از قم شکل گرفت و نشان داد دین می تواند حکومت کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات حضرت معصومه(س) گفت: برکات این بانوی بزرگوار فقط محدود به شفای مریضان نیست و برکاتی نظیر انقلاب اسلامی و نشر معارف اسلامی از دیگر نمونه های آن است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: به دلیل این که در مجاورت حرم حضرت معصومه(س) هستیم نباید بگذاریم تا امر زیارت ایشان برایمان عادی تلقی بشود بلکه ما هم باید توجه ویژه ای به حرم و زیارت این بانوی بزرگوار داشته باشیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید