حضرت معصومه(س) جایگاه تشیع را در جهان اسلام ارتقا داد

  • پنج شنبه, 06 شهریور 1393 04:54
  • بازدید 3627 بار

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برکات این بانوی بزرگوار فقط محدود به شفای مریضان نیست و برکاتی نظیر انقلاب اسلامی و نشر معارف اسلامی از دیگر نمونه های آن است.

به گزارش صراط مبین، آیت الله محمود عبدالهی با اشاره به سال روز تولد حضرت معصومه(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) به دلیل جایگاه معنوی که در بین امام زادگان دارند از بزرگترین فرزندان ائمه(ع) هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه بالای حضرت معصومه(س) افزود: امام صادق(ع)، امام موسی کاظم(ع) وامام رضا(ع) درباره شخصیت بالای معنوی حضرت معصومه(س) تاکید کردند و سخنان گوهرباری راجع به این بانوی بزرگوار بیان کردند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: درباره با زیارت حضرت معصومه(س) از ائمه(س) تاکید داریم در صورتی که درباره زیارت بقیه امام زادگان این گونه نیست ایشان هم دخترامام و هم خواهر امام معصوم(ع) هستند.
استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: امام صادق(ع) فرمودند قم شهر ما است و مقدس و مطهر است این نشان می دهد که حرم حضرت معصومه(س) و شهر مقدس قم از نظر معنوی برای اسلام و تشیع یک جایگاه مهم و ویژه ای دارد.
وی تصریح کرد: نشر معارف دینی به برکت وجود حوزه علمیه قم است و حوزه قم هم به برکت وجود حضرت معصومه(س) است که وجود دارد، انقلاب اسلامی ما انفجار نوردر این قرن است که این انقلاب از قم شکل گرفت و نشان داد دین می تواند حکومت کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات حضرت معصومه(س) گفت: برکات این بانوی بزرگوار فقط محدود به شفای مریضان نیست و برکاتی نظیر انقلاب اسلامی و نشر معارف اسلامی از دیگر نمونه های آن است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: به دلیل این که در مجاورت حرم حضرت معصومه(س) هستیم نباید بگذاریم تا امر زیارت ایشان برایمان عادی تلقی بشود بلکه ما هم باید توجه ویژه ای به حرم و زیارت این بانوی بزرگوار داشته باشیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید