برداشت ناقص از اسلام از آفت‌های اصلی برای دین است

  • چهارشنبه, 05 شهریور 1393 04:13
  • بازدید 4055 بار

حجت‌الاسلام حیدری با بیان اینکه نگاه و برداشت ناقص از دین از آفت‌های اصلی دین در جامعه و دنیای امروز است، گفت: امروز وظیفه‌ی ما است که فهم دین را در زندگی گسترش دهیم.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام حسین حیدری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین صبح امروز، 5 شهریور در مراسم اختتامیه ضیافت اندیشه استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد ‌استان که به میزبانی دانشگاه آزاد ‌قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه آزاد ‌3 سال است که در استان قزوین برگزار می‌شود و به لطف و فضل الهی هر سال نیز پرشورتر شده است.
وی برگزاری و حضور در این طرح را توفیقی بزرگ دانست و افزود:‌ متأسفانه این طرح در برخی از استان‌ها برگزار نمی‌شود، اما در سطح استان قزوین با شور و نشاط زیادی برگزار می‌شود، بنا بر‌این خداوند را شاکر هستیم که این نعمت و توفیق خدمت‌گزاری را شامل حال ما کرده است.
حجت‌الاسلام حیدری با اشاره به کامل بودن تعالیم دین اسلام، اظهار کرد:‌ تفکر در دین، محدود در احکام شرعی نیست، دین ما یک مجموعه‌ کلی‌تری است، اعتقادات، اخلاقیات و در کنار آن احکام را هم دارد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین گفت: آموختن معارف دینی ممکن است برای همه فراهم نشود، ولی اگر کسی این شرایط برایش مهیا شد و آموزش دید، تکلیف بر دوش او گذاشته می‌شود و مسوولیت پیدا می‌کند، بنابراین ما نیز برابر دانشجویان مسئول هستیم و باید آن‌ها را هدایت کنیم.
حجت‌الاسلام حسین حیدری در بخش دیگری از سخنان خود، نگاه و برداشت ناقص از دین را از آفت‌های جامعه و دنیای امروز دانست و گفت: امروز وظیفه‌ی ما است که فهم دین را در زندگی گسترش دهیم.
دانشگاه، نیروی محرکه‌‌ جامعه محسوب می‌شود
‌عطایی، قائم مقام ریاست دانشگاه آزاد ‌قزوین نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه و اهمیت دانشگاه در جامعه بیان کرد: دانشگاه نیروی محرکه‌‌ هر جامعه و رکن تعیین‌کننده‌‌ آن است.
وی افزود: استادان، مهم‌ترین بخش در هر دانشگاه هستند و ارزش هر دانشگاه به استادان آن و جایگاه علمی و معرفتی آن‌ها است، دانشگاه بدون استادان، چیزی جز چند ساختمان نیست؛ بنابراین آموزش استادان امری ضروری و حیاتی است.
‌عطایی با اشاره به اهمیت آموزش و ارتقای سطح آگاهی جامعه، اظهار کرد: ما به سه دلیل باید سطح علمی و اعتقادی خود را بالا ببریم، اول این که در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم، دیگر آن که در یک محیطی به نام دانشگاه فعالیت می‌کنیم و مهم‌تر از همه که با شیطان بزرگی به نام آمریکا و تفکر غربی دست به گریبان هستیم.
در بخش‌های مختلف این مراسم تصاویر منتخبی از فعالیت‌های صورت گرفته در طرح ضیافت اندیشه در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی استان برای حاضران پخش شد.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از دست‌اندرکاران و فعالان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در استان که در برگزاری طرح ضیافت اندیشه استادان همکاری داشتند، قدردانی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید