حضور روحانیت در مدارس برای اقامه نماز موجب جذب جوانان به دین می‌شود

  • چهارشنبه, 05 شهریور 1393 04:09
  • بازدید 3495 بار

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: حضور روحانیت در مدارس در تبلیغ دین بسیار موثر است و موجب جذب جوانان به دین می‌شود.

به گزارش صراط مبین، رضا جدیدی ظهر امروز در جمع مسئولان ادارات و امامان جمعه و جماعت و مدیران مدارس منطقه بادرود پیرامون نقش و اهمیت نماز در مدارس گفت: اقامه نماز و توجه به این فریضه الهی در مدارس از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است.
وی افزود: اقامه نماز باید در راس فعالیت‌های مدارس باشد و این فریضه الهی نباید در حاشیه قرار گیرد زیرا تعلیم و تعلم همراه با اقامه نماز موجب رحمت خداوند می‌گردد.
دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به اینکه در تمام مدارس استان اصفهان، نماز جماعت با حضور روحانیون اقامه می‌شود، گفت: حضور روحانیت در مدارس در تبلیغ دین بسیار موثر است و موجب جذب جوانان به دین می‌شود.
وی تصریح کرد: همه افراد در هر جایگاه و درجه اجتماعی در راستای تحقق اهداف عبادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نماز و عملیاتی شدن آن در جامعه، ستاد اقامه نماز را یاری دهند.
جدیدی افزود: با توجه به رویکرد دشمن در عرصه تهاجم فرهنگی، ما نباید در جبهه مقابل، حرکت انفعالی از خود نشان دهیم، باید با نهادینه کردن نماز جماعت، حرکت رو به جلوی خود را حفظ کنیم.
وی بیان کرد: فرهنگ‌سازی برای نماز نیازمند برنامه‌های ابتکاری و جدید است تا اینکه نمازگزاران افزایش و مساجد و نمازخانه‌های ادارات و نهادها جمعیت بیشتری را داشته باشند.
مشاور استاندار و دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان بر اختصاص مکان‌های بهتر و برگزیده برای نمازخانه‌های ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها تاکید و اظهار کرد: نمازخانه‌ها باید پر از نشاط و در جذب به نماز و نمازجماعت نقش بسزایی داشته باشند که این کار با دستور استاندار اصفهان در حال انجام است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید