در جامعه اسلامی باید مسائل ارزشی و اخلاقی را رعایت شود

  • پنج شنبه, 30 مرداد 1393 05:20
  • بازدید 2679 بار

آیت الله ˈمحمد تقی مصباح یزدیˈ خواستار توجه و رعایت مسائل ارزشی و اخلاقی از سوی آحاد جامعه شد.

به گزارش صراط مبین، آیت الله مصباح یزدی روز پنجشنبه درجمع روحانیون سطوح عالی حوزه

علمیه درقم، از بروز برخی ناهنجاریهای اخلاقی در جامعه انتقاد کرد و افزود: برخی مواقع یک شایعه جامعه را تحت تاثیر خود قرار می دهد بدون اینکه منشا آن مشخص باشد.

وی یادآورشد: حرفی که بیان می شود باید منشا و منبع مشخص داشته، دقیق نقل شده و مدارک آن موجود باشد.

آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه فضای جامعه در ابعاد مختلف از جمله اجتماعی، سیاسی و اخلاقی باید اسلامی باشد افزود: محور همه فعالیت های انسان باید خدا باشد و فکر و عمل انسان باید او را به خدا نزدیک کند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت علم و علم آموزی در اسلام افزود: علم و معرفت مهمترین ویژگی انسان از نظر اسلام است.

آیت الله مصباح یزدی گفت: قرآن کریم به عنوان میزان سنجش جامعه بشری بالاترین جایگاه را برای انسان عالم درنظر گرفته و این نشان از جایگاه عظیم علم و دانش در نزد خداوند دارد.

وی وظیفه عالمان دینی را انتقال علوم خود ذکر کرد و افزود: داشتن علم نعمت بزرگی است که خداوند در اختیار برخی از انسان ها قرار می دهد و کسانی که از این نعمت الهی برخوردار هستند باید نشر آن را شکرانه نعمت دانش بدانند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه امروز دنیا تشنه معارف اسلامی است افزود: کسانی که از منبع معارف الهی فیضی کسب کرده باید آن را به مشتاقان در سراسر دنیا ارائه کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید