همبستگی در جهان اسلام توطئه دشمن را ناکام می‌گذارد

  • سه شنبه, 28 مرداد 1393 05:19
  • بازدید 2495 بار

رییس مرکز گفت وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: با همبستگی و همپوشانی در جهان اسلام می‌توانیم توطئه‌های دشمنان علیه جهان اسلام را ناکام بگذاریم.

به گزارش صراط مبین، علی محمد حلمی رییس مرکز گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در همایش مقاومت تا پیروزی که صبح امروز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: مقاومت واژه مقدسی است چرا که دفاع از عزت، شرف و حقوق انسانیت محسوب می‌شود و این در حالی است که دشمنان جهان اسلام که مسلمانان را متهم به تروریست می‌کنند باید بفهمند وقتی واژه مقاومت گفته می‌شود یعنی اینکه دیگران تجاوز کردند و مسلمانان در حال دفاع از خود هستند. وی با تأکید بر مسأله فلسطین خاطرنشان کرد: مسأله فلسطین انسانیت و بشریت است و آنهایی که جنایت‌های مختلفی را علیه ملت فلسطین مرتکب شدند در واقع به حقوق بشر خیانت کرده‌اند چرا که ریاکاری‌ها و فریبکاری‌ها و پنهان شدن در پشت واژه دموکراسی هم اکنون رنگ باخته و دنیا متوجه آن شده است که مردم فلسطین نه تنها کشورشان و آرمانهایشان را از دست نداده اند بلکه امروز مصمم‌تر و محکم‌تر از قبل برای احقاق حقوق خود تلاش می‌کنند و با دست خالی از شرافت و عزت خود دفاع می‌کنند. رییس مرکزگفت وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: ما اینجا جمع‌ شده‌ایم تا به ملت فلسطین به دلیل مقاومت مردم غزه در مقابل رژیم کودک کش و ددمنشان احترام بگذاریم و آنها را در رسیدن به اهدافشان یاری کنیم. حلمی با اشاره به جنایت‌های صورت گرفته از سوی گروهک‌های تکفیری و داعش در سوریه و عراق عنوان کرد: عده‌ای اعمالی با نام اسلام در منطقه انجام می‌دهند و باید بدانند که آنها در حقیقت ابزار صهیونیست‌ها هستند و تنها هدف آنها مخدوش کردن جهاد مقدس و چهره مبارزان مسلمان است در حالی که عملکرد وحشیانه آنها در عراق و سوریه موجب موضع‌گیری رهبران اسلام و حتی خارج از اسلام شده است. وی بیان داشت: وحدت و همبستگی اسلامی برای حفظ منافع عامه جهان اسلام باید رو به افزون باشد زیرا ما نیازمند همبستگی و همپوشانی و توانایی‌های جهان اسلام برای دفاع از حق مظلوم و مبارزه با استکبار هستیم و با همبستگی در جهان اسلام می‌توانیم توطئه‌های دشمنان را ناکام بگذاریم. رییس مرکز گفت وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح کرد: همه ملت ایران و همه آزادی خواهان جهان در کنار مردم فلسطین و غزه هستند لذا معتقدیم که پس از پیروزی اخیر در جنگ غزه پیروزی بسیار بزرگتری در آینده در انتظار فلسطینیان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید