رجوع به منابع اصیل دین موجب کاهش اختلافات مذهبی می‌شود

  • یکشنبه, 26 مرداد 1393 05:24
  • بازدید 2279 بار

یک مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان گفت: باید به منابع اصیل دینی مراجعه شود تا اختلافات مذهبی کاهش یابد.

به گزارش صراط مبین، مولوی عبدالرحمن محبی در نشسست مقدماتی کنگره «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» اظهار کرد: در حال حاضر یکی از عوامل مهم فتنه‌گری در منطقه، جریان سلفی تکفیری است که در لباس دفاع از سنت، عملا در مسیر منافع غربیان گام برمی‌دارد.
وی بیان کرد: مخالفت از زمان پیامبر با اسلام بوده و تاکنون نیز ادامه داشته است و بنابراین هوشیاری مردم در مقابل این جریانات انحرافی باید بیشتر شود.
مولوی محبی گفت: قرائت خشن و متحجرانه از سنت نبوی و برداشت‌های ظاهری از آیات قرآن، سلفی‌ها و تکفیری‌ها را بر آن داشت که حتی برای مخالفان فکری و سیاسی خود نیز تعیین تکلیف کنند و رسالتی فراتر از قد و اندازه خود در نظر بگیرند.
این مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در ادامه خاطرنشان کرد: چنین پدیده‌ای از زمان پیدایش، عمدتا از سوی تفکر استراتژیک کاخ سفید مورد حمایت قرار گرفت.
وی تصریح کرد: کشتن و قتل عام مسلمانان به بهانه اسلام محکوم است و این افراد تنها قصد تفرقه بین امت اسلامی را دارند.
محبی افزود: امروز کشورهای منطقه درگیر افکار پوچ این گروه‌ها شده‌اند و هزینه‌های سنگینی را به مردم بی گناه وارد کرده‌اند.
وی بیان کرد: از دیگر نقاطی که، جریان تکفیری‌ها به صورت فعال در حوادث سیاسی نقش آفرینی می‌کنند سرزمین اشغال شده عراق است.
محبی خاطرنشان کرد: امروز مردم عراق در کوه‌ها و مناطق صعب العبور بی آب و غذا در محاصره این گروه قرار گرفته‌اند و نیاز به کمک جامعه جهانی دارند.
وی در پایان گفت: وحدت و هوشیاری مسلمانان در برابر این جریانات می‌تواند جلوی هرگونه اختلاف افکنی و کشتار را بگیرد پس باید همه در این رابطه انسجام اسلامی را حفظ کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید