جریانات تکفیری و سلفی آفت دین اسلام هستند

  • یکشنبه, 26 مرداد 1393 05:22
  • بازدید 2511 بار

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان گفت: جریانات تکفیری و سلفی آفت دین اسلام هستند و امروزه فرقه گرایی در اسلام، مولود راه اندازی جریان‌های افراطی است.

به گزارش صراط مبین، مولوی نظیر احمد سلامی در نشست مقدماتی کنگره «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» اظهار کرد: بسیاری از قدرت‌های بزرگ در دنیا قطعا از چنین گروه‌های تکفیری و وهابی حمایت می‌کنند که به راحتی در بسیاری از نقاط مختلف جهان رد پای چنین گروه‌هایی دیده می‌شود؛ کسانی هم که داعیه مبارزه با تروریسم دارند هیچ واکنشی در مقابل کشتار عظیم آنها از خود نشان نمی‌دهند.
سلامی، درباره مخالفت وهابی‌ها با هر دین آسمانی تصریح کرد: در یک دوره‌ای وهابی‌ها فقط بر ضد اسلام بودند اما در حال حاضر تمام ادیان الهی را درگیر کردند و با تکفیر کردن افراد بدون هیچ حکمی جان و مال آنها را می‌گیرند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان گفت: وظیفه علما است تا با روشنگری، مسیری را که مایه سعادت بشر است به مردم معرفی کنند.
مولوی نظیر احمد اسلامی گفت: داعش با انفجار مساجد و معابر و از بین بردن مردم بی دفاع ادعای اسلام دارد و به اسم ارجحیت در اسلام دست به غارت و کشتار می‌زند و این تعبیری نیست جز برداشت نادرست از دین مبین اسلام.
وی تاکید کرد: چهره داعش و داعشیان در میان مسلمانان مانند حیوانی درنده است.
این عضو مجلس خبرگان در امور اهل سنت گفت: داعش با استفاده از نفوذ بر افکار و اذهان عمومی و درک نادرست روایات جریان‌های افراطی را به راه انداخته است.
وی بیان کرد: 1 میلیارد و 500 میلیون از مردم جهان را مسلمانان تشکیل می‌دهند، 75 درصد ذخایر نفت جهان، 22 درصد خشکی‌های جهان و 40 درصد مواد خام دنیا در دست کشورهای اسلامی است.
اسلامی ادامه داد: کشورهای اسلامی به طور زنجیر وار به یکدیگر متصلند و از همه مهمتر آنکه از نعمت کتاب قرآن بهره می‌برند پس باید خود را محو قضایای مادی و معنوی اسلام کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید