نظام جمهوری اسلامی پرچمدار مقاومت اسلامی در جهان است

  • جمعه, 24 مرداد 1393 03:00
  • بازدید 2523 بار

خطیب جمعه مشهد گفت: امروز انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پرچمدار مقاومت اسلامی در جهان به شمار می رود.

به گزارش صراط مبین، آیت الله احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد، افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه مقاومت برگرفته از آموزه های اصیل اسلامی است و راهبردهای سیاسی و اجتماعی برای تمام جهان اسلام محسوب می شود.
وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با سفرا سه اصل را بیان کردند که نه تنها برای ملت ایران بلکه برای تمام جهان اسلام استراتژی مهمی در عرصه مقاومت است.

او گفت: نترسیدن و هراس نداشتن از هیبت و صلابت دشمن، ایمان داشتن به اصول اسلام و انقلاب ، نظام و اطمینان داشتن به قدرت خود، سه اصل راهبردی در بیانات مقام معظم رهبری می باشد.

امام جمعه مشهد افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری برگرفته از غزوه ˈهمراه الاسدˈ است که در این غزوه پیامبر اکرم(ص) پرچم را به دست حضرت علی(ع) دادند و امروز پرچمدار مقاومت علی، حزب علی، کشور علی و ایران علی است.

آیت الله علم الهدی در بخشی از سخنانش با اشاره به رشادت های مردم فلسطین و غزه گفت: مقاومت مردم فلسطین امروز اسرائیل برخوردار از ارتش قدرتمند را به جایی رسانده که در مقابل رزمندگان فلسطینی شکست می خورد و ذلت رژیم صهیونیستی و حامیان آن را باعث می شود.

امام جمعه مشهد در خطبه های اول نماز جمعه در سخنانی در خصوص آسیب شناسی تربیت دینی فرزندان در خانواده، گفت: اکنون دو چالش در مرجعیت تربیت دینی فرزندان که پدر و مادر هستند، رخ داده است.

وی دو علت مهم از بین رفتن مرجعیت تربیت دینی فرزندان از سوی والدین را شامل آموزه های ˈمدرسه و مهدکودکها و رسانه ها و برنامه تلویزیونیˈ عنوان کرد.

به گفته وی، هم اکنون با کمال تاسف از سنین پنج و شش سالگی بچه ها را با اینترنت و دنیای مجازی آشنا می کنند و این مانند این است که کودک خردسال را در یک خیابان با انواع آلودگی ها و ناهنجاری های اجتماعی رها کنیم.

وی بیان کرد: از سخنان اینجانب سوء برداشت و تعبیر اشتباه نشود، چراکه هیچکس منکر فواید آموزشی اینترنت و ظرفیت های آن نیست بلکه نکته قابل اهمیت توجه به محدودیت ها و شرایط سنی در برخورداری از آن است.

بر پایه ای گزارش : عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز امروز مشهد بود.

دکتر دهقان که خود از آزاداگان سرافراز میهن اسلامی می باشد با بیان خاطراتی از دوران اسارتش گفت: رژیم بعثی عراق اگرچه جسم رزمندگان ما را به اسارت گرفته بود، اما هیچگاه نتوانست روح آنان را به اسارت بگیرد.

وی اظهار کرد: افسران بعثی در مقابل مقاومت همراه با عقلانیت اسرا، بارها اعتراف کردند که این ایرانی ها هستند که ما را به اسارت گرفته اند و شگردهای تبلیغاتی آنها هیچ زمان نتوانست ایمان و مقاومت فرزندان ملت ایران را در هم شکند.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آنان این درس آزادگی و مقاومت را از امام راحل آموختند، ادامه داد: آزادگان بعد از آزادی از زندان های بعث عراق افرادی سربار نبودند، بلکه به منزله بالهایی برای نظام و انقلاب بوده و سرمنشاء خدمات بسیاری شدند.

دهقان خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام زمانی که دیدند از طریق فیزیکی و نظامی نمی توانند مقاومت ملت ایران و جبهه مقاومت را در هم شکنند،گروههای منحرفی مانند داعش و النصره را از طریق سرویس های امنیتی خود ایجاد کردند تا جبهه مقاومت را دچار مشکل نمایند.

وی در پایان گفت: آنان هیچ زمان موفق نخواهند شد زیرا جبهه مقاومت تنها به کشورهای ایران، عراق، سوریه،لبنان و فلسطین محدود نمی شود بلکه آزادیخواهان فراوانی در سطح جهان اسلام وجود دارند که این حرکت و موج بیداری اسلامی را ادامه خواهند داد.

**دانش آموزان کفن پوش در مشهد در حمایت از مردم غزه تجمع کردند

بیش از 150 دانش آموز عضو انجمن های اسلامی مشهد در حمایت از مردم مظلوم غزه پس از پایان مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه راهپیمایی کردند.

به گزارش ایرنا، این دانش آموزان که همگی عضو انجمن های اسلامی دانش آموزان در مشهد می باشند در قالب تشکل باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیست انزجار خود را از جنایات رژیم اشغالگر و حمایت خود را از مردم مظلوم غزه با برگزاری این مراسم اعلام کردند.

دانش آموزان شرکت کننده در این مراسم که کفن پوشیده بودند به همراه سایر نمازگزاران از محل رواق امام خمینی(ره) راهپیمایی اعتراض آمیز خود را آغاز نمودند و تا محل برگزاری نمایشگاه ویژه باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیست در محل چهار راه خسروی مشهد طی طریق کردند.

دانش آموزان با سردادن شعارهایی از جمله ˈمرگ بر اسرائیلˈ،ˈحمایت از فلسطین وظیفه مسلمینˈ،ˈتنها راه پیروزی، مقاومت،مقاومتˈ،ˈجنبش ضد صهیونیستی جهانی باید گرددˈ و ˈهر انجمن اسلامی یک سنگر حمایت از مقاومتˈ و غیره حمایت خود را از مسلمانان غزه اعلام نمودند.

در پایان این مراسم با صدور قطعنامه ای این دانش آموزان خواستار توقف جنایات و نسل کشی در غزه و دخالت سازمان ملل در این رابطه داشتند.

همچنین دانش آموزان با نوشتن و امضای طوماری خطاب به ˈبان کی مونˈ دبیر کل سازمان ملل خواستار رسیدگی این سازمان بین المللی به موضوع غزه شدند.

قرار شده است این نامه جهت تحول به دبیرکل سازمان ملل به دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران ارسال گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید