اتحادیه هنرمندان جهان اسلام تشکیل شد

  • دوشنبه, 20 مرداد 1393 03:04
  • بازدید 2690 بار

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور گفت: اتحادیه هنرمندان جهان اسلام در کشور ایران تشکیل شده است که در این اتحادیه هنرمندان برای آشنایی با هنر اسلامی به کشورهای خارجی اعزام می‌شوند.

به گزارش صراط مبین، حسین قنادیان در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان اظهار کرد: بسیج هنرمندان در راستای فرهنگ، هنر و ادبیات کشور ایفای نقش می کندو وظیفه اصلی آن تلاش برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی و برای تولید محصولات فرهنگی و هنری است.
وی افزود: در بین هنرمندان کشور تعداد 68 هزار هنرمند در قالب 350 کانون در بسیج هنرمندان فعال هستند و همچنین در سطح استن های کشور 32 دفتر استانی بسیج هنرمندان فعال داریم.
قنادیان تصریح کرد: در مورد تکثر برنامه های بسیج هنرمندان وظیفه اولیه بسیج حوزه، فهنگ، اقتصاد، اجتماع، بهداشت و درمان نیست اما در صورتی که احساس می شود که در جامعه از ناحیه یکی از این موارد احساس کمبود وجود دارد بسیج هنرمندان در پاسداری از انقلاب ایفای نقش می کند.
رئیس بسیج هنرمندان کشور بیان کرد: یقینا زیرساخت های فرهنگی کشور باید دست مایه و پشتوانه برنامه های بسیج قرار گیرد زیرا وقتی بسیج بخواه برنامه دیگری را اجرا کند باید پشتیبانی لازم را داشته باشد.
وی اظهار کرد: امیدواریم با رایزنی های انجام شده در زمینه فرهنگ تعاملاتی برقرار شود و برای بسیج هنرمندان تخصیص منابعی را داشته باشیم زیرا یک مشکل که در بحث فرهنگ وجود دارد دیدگاه متفاوت دولت نسبت به فرهنگ است همچنین رویکردهای مدیریتی نیز باید در حوزه فرهنگ ایجاد شود.
قنادیان عنوان کرد: با توجه به وجود دغدغه های فراوان در همه زمینه اجتماعی و اقتصادی در جامعه کنونی ما مهم ترین مسأله بحث فرهنگ آن است که مقام معظم رهبری نیز در نامگذاری سال از آن نام برده و بر آن تأکید بسیار داشته اند.
رئیس بسیج هنرمندان کشور بیان کرد: بسیج تلاش اصلی خود را در بحث فرهنگ قرار داده است زیرا بنیه روحی ملت ما به عنوان یک ملت مسلمان یک بنیه فکری و اندیشه ای و اعتقادی است.
وی تصریح کرد: در بحث ادبیات دشمن در حال مبارزه با تفکر انقلاب اسلامی است که بسیج هنرمندان در حال فعالیت در این زمینه است و در بحث مبارزه با ماهواره یک تلاش جدی را بسیج به کار گرفته است و برای خانواده ها برنامه هایی را دارد زیرا همه باید بدانند که بخش عمده مشکلات جامعه ناشی از وجود ماهواره ها است.
قنادیان اظهار کرد: امسال تمام تلاش بسیجیان به حوزه تولید در عرصه سبک زندگی اسلامی، خودباوری و خود اتکایی و اقتصاد مقاومتی قرار داده شده است.
رئیس بسیج هنرمندان کشور گفت: بسیج هنرمندان کشور در برابر مسأله غزه بسیار تهاجمی عمل کرده است و یک اجتماع در بخش هنری کشوری در برابر مسأله غزه شکل گرفته است و هنرمندان برای حضور در غزه آمادگی خود را اعلام کرده اند.
وی افزود: در پی نبرد 72 ساعته رژیم اشغالگر علیه قدس بسیج هنرمندان نامه ای را خطاب به سازمان ملل نوشته است که در این نامه دو نکته وجود دارد یکی اینکه بسیج هنرمندان باید در سازمان ملل حضور یابد و از مظلومیت فلسطین دفاع کند و دیگر اینکه خواستار محاکمه سران کشورهای اشغاگر شده اند.
قنادیان بیان کرد: ظرفیت های استان لرستان در بحث بسیتر زیاد است اما متأسفانه ایراداتی به حوزه هنر در کشور وارد است که بخش اعظم هزینه های حوزه هنر در تهران هزینه می شود اما ما معتقدیم که جریاناتی باید در کشور شکل بگیرد که رشد و تعالی بسیج هنرمندان در شهرستان ها باید شکل بگیرد.
رئیس بسیج هنرمندان کشور تصریح کرد: اتحادیه هنرمندان جهان اسلام در کشور ایران تشکیل شده است که در این ترکیب هنرمندان را به کشورهای خارجی می بریم که از این افراد تعداد کمی هنرمندان تهرانی هستند.
وی اظهار کرد: دوره های تخصصی کارگردانی و فیلمسازی در تهران در حال برگزاری است که 250 نفر در این کلاس ها حضور دارند و تنها 12 نفر از این افراد شرکت کننده از هنرمندان تهران هستند و مابقی هنرمندان طح شهرستان ها هستند.
قنادیان خاطر نشان کرد: نمایشگاه های دو سالانه ای در سطح کشور از طرف بسیج هنرمندان برگزار می شود که امسال در بهمن ماه لرستن میزبان نمایشگاه دو سالانه هنرهای تجسمی کشور است.
انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید