داعش توطئه‌ پیچیده علیه جهان اسلام است

  • شنبه, 18 مرداد 1393 03:06
  • بازدید 2493 بار

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اقدامات وحشیانه گروه افراطی و تروریستی داعش در مناطقی از کشورهای عراق و سوریه را درد آور و نتیجه توطئه‌ای جدید و پیچیده علیه کل جهان اسلام برای بدنام کردن اسلام و وجهه مسلمانان در جهان دانست و گفت: گروه‌های تکفیری و افراطی تروریست با ایجاد رعب و وحشت و بزرگ نمایی تبلیغاتی، سعی در ایجاد انشقاق در جهان اسلام به منظور بهره‌برداری سوء دشمنان، بویژه رژیم صهیونیستی از اوضاع متفرق کشورهای اسلامی دارند که به همین دلیل ضرورت وحدت و انسجام و همفکری همه‌ی کشورهای اسلامی برای مقابله با این پدیده شوم را طلب می‌کند.

به گزارش صراط مبین، وی در ابتدای جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک عید سعید فطر و تشکر مجدد از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت سراسری از مردم مظلوم فلسطین، در سخنانی به مسائل جاری و شرایط اخیر منطقه پرداخت و گفت: حوادث تلخ اخیر در منطقه، بویژه عراق، سوریه، لبنان و جنایت های وحشیانه کنونی رژیم صهیونیستی در باریکه غزه، ذائقه همه ی مسلمانان جهان را تلخ کرده و جهان اسلام، اعم از شیعه و سنّی باید برای حل بحران سازی های منطقه ای گروهک های افراطی و تروریستی و رژیم اشغالگر قدس شریف، فکر و راه حل های مناسبی بیندیشند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه موقعیت ممتاز خود را در منطقه حفظ می کند و می تواند برای منطقه کارگشا باشد، گفت: البته حفظ و تداوم این اقتدار نیاز جدّی به تدبیر، منطق و استدلال دارد که افراد صاحب نظر و شخصیت های کارشناس و مجرب در یک اتاق فکر بتوانند مسائل را ریشه ای، بررسی و راه کارهای عملی ارائه کنند.
هاشمی رفسنجانی با تأکید بر استحکام و اقتدار جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل بحران های منطقه ای با همکاری کشورهای دلسوز و همسو، گفت: برای استفاده بهینه از امکانات و ایجاد انسجام و همفکری های بیشتر جهت مقابله با توطئه های پیچیده منطقه و جهان اسلام، ضرورت تشکیل اتاق فکر بسیار جدّی مورد تأکید است و باید همه کارشناسان و متخصصان تعاملات بین المللی منطقه، در این اتاق فکر برای برون رفت جهان اسلام از شرایط نسبتاً بد کنونی با هم تشریک مساعی نموده راه حل عملی و اجرایی ارائه کند.
وی تأکید کرد: باید به هر طریق ممکن، مانع بروز تشدید اقدامات تروریستی مخرب شد که نتیجه ای جز کشتار مردم بی گناه و افزایش حجم کینه و خون ریزی در میان مسلمانان می شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه موقعیت ممتاز خود را در منطقه حفظ می کند و می تواند برای منطقه کارگشا باشد، گفت: البته حفظ و تداوم این اقتدار نیاز جدّی به تدبیر، منطق و استدلال دارد که افراد صاحب نظر و شخصیت های کارشناس و مجرب در یک اتاق فکر بتوانند مسائل را ریشه ای، بررسی و راه کارهای عملی ارائه کنند.
وی تأکید کرد: اقدامات تروریستی گروه داعش به نفع هیچ کشوری در منطقه و جهان نیست و باید تلاش کرد از سرایت بیشتر این گونه اقدامات تروریستی به سایر کشورها جلوگیری شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی ابراز امیدواری کرد با محوریت رهبری که فردی آشنا با مسائل و فعل و انفعالات منطقه ای و بین المللی هستند، جمهوری اسلامی ایران پیشقدم حل مسائل منطقه ای باشد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در فراز دیگری از سخنان خود، مسأله فلسطین بویژه حملات وحشیانه رژیم اسراییل در منطقه غزه را از جمله غیرانسانی ترین صحنه های تاریخی در جهان ذکر کرد و گفت: امروز مردم مظلوم و بی گناه باریکه غزه، از هوا، زمین و دریا مورد تهاجم وحشیانه قرار می گیرند و متأسفانه بسیاری از کشورهای منطقه، بویژه سازمان های بین المللی ذیربط، در قبال این جنایت ها و حمله به منازل، مدارس، بیمارستان ها و نسل کشی مسلمانان سکوت اختیار کرده اند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ستودن مقاومت و ایستادگی حماس و مردم غزه تأکید کرد: مردم مظلوم غزه تاکنون شهامت و شجاعت مثال زدنی از خود نشان داده اند، هر چند جهان اسلام ضعف عقیدتی و اجرایی زیادی از خود ثبت کرده اند، ولی خداوند نخواهد گذاشت خون مظلومان و بی گناهان در غزه بی جواب بماند.
آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این جلسه گزارشی از آخرین شرایط و مقاومت جانانه گروه های مقاومت و مردم شجاع و مظلوم غزه در مقابله با تهاجمات نظامی رژیم اشغالگر قدس و اقدامات گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه را به اطلاع اعضا رساند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید