خشونت در دین اسلام هیچ جایگاهی ندارد

  • جمعه, 17 مرداد 1393 03:07
  • بازدید 2342 بار

امام جمعه موقت سنندج گفت: خشونت در دین اسلام که دین عطوفت، مهربانی و رحمت است، هیچ جایگاهی ندارد.

به گزارش صراط مبین، ماموستا امین راستی در خطبه های نماز جمعه امروز سنندج با بیان اینکه انسان اشرف مخلوقات است و خداوند در قرآن کریم او را مورد تکریم و احترام قرار داده است، اظهار کرد: هدف از بعثت پیامبران هدایت و راهنمایی انسان به سوی کمال بوده است.
وی افزود: امت اسلامی با تبعیت از رسول خدا (ص) و سنت ایشان می توانند راه رستگاری و فلاح را که همان صراط مستقیم است به خوبی طی کنند.
امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه روزی فرا می رسد که در زمین تنها بندگان صالح خدا حکومت کرده و این وعده الهی است که به طور قطع محقق می شود، خاطرنشان کرد: تمام حیات رسول خدا عبادت و شکر و سپاس خداوند در کنار رحمت و بردباری بوده است.
وی تصریح کرد: دین اسلام به وسیله شمشیر و توپ و تانک گسترش پیدا نکرده بلکه این اخلاق حسنه رسول خدا (ص) بوده که باعث گسترش اسلام در سراسر جهان شده است.
ماموستا راستی با بیان اینکه خشونت در دین اسلام که دین عطوفت، مهربانی و رحمت است، هیچ جایگاهی ندارد، گفت: اکنون توسط گروه های تکفیری به نام رسول الله مردم سر بریده می شوند و هرکس با آنان نباشد مهدورالدم نامیده می شود.
وی با اشاره به اینکه این گروه ها نسبتی با رسول خدا (ص) و شریعت اسلام ندارند، اظهار کرد: امروز استکبار جهانی برنامه ریزی و توطئه چینی کرده تا مسلمان رو در روی هم قرار گرفته و به کشتار یکدیگر بپردازند.
استکبار درصدد معرفی اسلام به عنوان مکتبی ناکارآمد است
امام جمعه موقت سنندج معرفی اسلام به عنوان یک دین خشن و مکتبی ناکارآمد را برنامه دیگر استکبار و صهیونیزم عنوان و خاطر نشان کرد: وقتی اسرائیل فضا برای جنایت را آماده می بیند و از یک سو مسلمانان در عراق، سوریه و افغانستان به دست گروه های تکفیری کشته می شوند و از سوی دیگر مجامع جهانی به این رژیم کودک کش جایزه می دهند، طبیعی است که این رژیم جعلی بر حملات وحشیانه خود بیفزاید.
وی افزود: بیش از یک ماه بمباران باریکه غزه و مقاومت جانانه گروه های مدافع فلسطین و به خصوص حماس، هیمنه پوشالی اسرائیل و استکبار را از بین برد.
ماموستا راستی با بیان اینکه تفرق و تشطت مسلمانان باعث سوء استفاده دشمنان سرسخت اسلام شده است، گفت: هدف استکبار گرفتن اخلاق اسلامی از جامعه اسلامی و مسلمانان است.
مردم نمازگزار در پایان نماز جمعه امروز سنندج مسیر مسجد جامع شهر سنندج تا میدان انقلاب را راهپیمایی و در حمایت از آرمان فلسطین و مردم مقاوم غزه شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید