جهل در دین عامل شبهه افکنی دشمنان است

  • جمعه, 17 مرداد 1393 03:07
  • بازدید 2337 بار

رییس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه دشمنان کار شبه افکنی در دین را برای انحراف جوانان به دست گرفته اند، گفت: جهل در دین عامل شبه افکنی در دین توسط دشمنان است.

به گزارش صراط مبین، آیت الله حسین مظاهری، از مراجع تقلید عالم تشیع و رئیس حوزه علمیه اصفهان در درس اخلاق این هفته به اهمیت علم در دین اشاره کرد و اظهارداشت: همه افراد باید عالم در دین باشند و جهل در دین پذیرفته نیست.
وی افزود: انسان باید اخلاق، احکام و عقاید اسلامی را بشناسد که علم در دین مهمترین واجب برای مسلمانان است که هیچ واجبی بالاتر از شناخت و علم در دین وجود ندارد و باید به این واجب عمل شود.
آیت الله مظاهری با اشاره به اینکه دشمنان کار شبه افکنی در دین را برای انحراف جوانان به دست گرفته اند، تصریح کرد: جهل در دین عامل شبه افکنی در دین توسط دشمنان است و اگر مسلمانان علم در دین نداشته باشند دشمنان از این بی اطلاعی برای شبکه افکنی استفاده می کنند.
وی با انتقاد از کم توجهی مدارس و دانشگاه ها نسبت به آموزش دین به دانش آموزان و دانشجویان، گفت: باید در مدارس علاوه بر آموزش علوم دنیایی علوم و معارف اسلامی به صورت ویژه به دانش آموزان آموزش داده شود تا اینکه آن ها آگاه به علوم دینی باشند.
رئیس حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: آموزش علوم دینی در مدارس و دانشگاه های کشور ما به دلیل اینکه کشور ما یک کشور اسلامی است بسیار ضروری و مهم است.
وی با بیان اینکه آموزش علوم مختلف در مدارس و دانشگاه ها برای جامعه اسلامی ضروری است، گفت: آموزش علوم مختلف برای کشور اسلامی لازم است تا اینکه به واسطه این علوم جامعه اسلامی به پیشرفت و سربلندی برسد اما باید به علوم دینی که سعادت دنیا و آخرت است، توجه شود.
آیت الله مظاهری فراگیری علوم دینی توسط خود مردم را ضروری دانست و گفت: نباید مسئولیت آموزش معارف اسلامی و دینی بر عهده دانشگاه ها و مدارس گذاشته شود و افراد خودشان باید برای فراگیری آموزش علوم دینی تلاش کنند.
وی ادامه داد: اگر مردم از کارهای بیهوده روزمره که سبب فشار قبر است، دوری کنند و هر روز ساعتی برای فراگیری علوم اسلامی اختصاص دهند آنگاه به مرور زمان علوم دینی را فراگرفته و آگاه در دین می شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید