جهل در دین عامل شبهه افکنی دشمنان است

  • جمعه, 17 مرداد 1393 03:07
  • بازدید 2017 بار

رییس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه دشمنان کار شبه افکنی در دین را برای انحراف جوانان به دست گرفته اند، گفت: جهل در دین عامل شبه افکنی در دین توسط دشمنان است.

به گزارش صراط مبین، آیت الله حسین مظاهری، از مراجع تقلید عالم تشیع و رئیس حوزه علمیه اصفهان در درس اخلاق این هفته به اهمیت علم در دین اشاره کرد و اظهارداشت: همه افراد باید عالم در دین باشند و جهل در دین پذیرفته نیست.
وی افزود: انسان باید اخلاق، احکام و عقاید اسلامی را بشناسد که علم در دین مهمترین واجب برای مسلمانان است که هیچ واجبی بالاتر از شناخت و علم در دین وجود ندارد و باید به این واجب عمل شود.
آیت الله مظاهری با اشاره به اینکه دشمنان کار شبه افکنی در دین را برای انحراف جوانان به دست گرفته اند، تصریح کرد: جهل در دین عامل شبه افکنی در دین توسط دشمنان است و اگر مسلمانان علم در دین نداشته باشند دشمنان از این بی اطلاعی برای شبکه افکنی استفاده می کنند.
وی با انتقاد از کم توجهی مدارس و دانشگاه ها نسبت به آموزش دین به دانش آموزان و دانشجویان، گفت: باید در مدارس علاوه بر آموزش علوم دنیایی علوم و معارف اسلامی به صورت ویژه به دانش آموزان آموزش داده شود تا اینکه آن ها آگاه به علوم دینی باشند.
رئیس حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: آموزش علوم دینی در مدارس و دانشگاه های کشور ما به دلیل اینکه کشور ما یک کشور اسلامی است بسیار ضروری و مهم است.
وی با بیان اینکه آموزش علوم مختلف در مدارس و دانشگاه ها برای جامعه اسلامی ضروری است، گفت: آموزش علوم مختلف برای کشور اسلامی لازم است تا اینکه به واسطه این علوم جامعه اسلامی به پیشرفت و سربلندی برسد اما باید به علوم دینی که سعادت دنیا و آخرت است، توجه شود.
آیت الله مظاهری فراگیری علوم دینی توسط خود مردم را ضروری دانست و گفت: نباید مسئولیت آموزش معارف اسلامی و دینی بر عهده دانشگاه ها و مدارس گذاشته شود و افراد خودشان باید برای فراگیری آموزش علوم دینی تلاش کنند.
وی ادامه داد: اگر مردم از کارهای بیهوده روزمره که سبب فشار قبر است، دوری کنند و هر روز ساعتی برای فراگیری علوم اسلامی اختصاص دهند آنگاه به مرور زمان علوم دینی را فراگرفته و آگاه در دین می شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید