جهل در دین عامل شبهه افکنی دشمنان است

  • جمعه, 17 مرداد 1393 03:07
  • بازدید 2190 بار

رییس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه دشمنان کار شبه افکنی در دین را برای انحراف جوانان به دست گرفته اند، گفت: جهل در دین عامل شبه افکنی در دین توسط دشمنان است.

به گزارش صراط مبین، آیت الله حسین مظاهری، از مراجع تقلید عالم تشیع و رئیس حوزه علمیه اصفهان در درس اخلاق این هفته به اهمیت علم در دین اشاره کرد و اظهارداشت: همه افراد باید عالم در دین باشند و جهل در دین پذیرفته نیست.
وی افزود: انسان باید اخلاق، احکام و عقاید اسلامی را بشناسد که علم در دین مهمترین واجب برای مسلمانان است که هیچ واجبی بالاتر از شناخت و علم در دین وجود ندارد و باید به این واجب عمل شود.
آیت الله مظاهری با اشاره به اینکه دشمنان کار شبه افکنی در دین را برای انحراف جوانان به دست گرفته اند، تصریح کرد: جهل در دین عامل شبه افکنی در دین توسط دشمنان است و اگر مسلمانان علم در دین نداشته باشند دشمنان از این بی اطلاعی برای شبکه افکنی استفاده می کنند.
وی با انتقاد از کم توجهی مدارس و دانشگاه ها نسبت به آموزش دین به دانش آموزان و دانشجویان، گفت: باید در مدارس علاوه بر آموزش علوم دنیایی علوم و معارف اسلامی به صورت ویژه به دانش آموزان آموزش داده شود تا اینکه آن ها آگاه به علوم دینی باشند.
رئیس حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: آموزش علوم دینی در مدارس و دانشگاه های کشور ما به دلیل اینکه کشور ما یک کشور اسلامی است بسیار ضروری و مهم است.
وی با بیان اینکه آموزش علوم مختلف در مدارس و دانشگاه ها برای جامعه اسلامی ضروری است، گفت: آموزش علوم مختلف برای کشور اسلامی لازم است تا اینکه به واسطه این علوم جامعه اسلامی به پیشرفت و سربلندی برسد اما باید به علوم دینی که سعادت دنیا و آخرت است، توجه شود.
آیت الله مظاهری فراگیری علوم دینی توسط خود مردم را ضروری دانست و گفت: نباید مسئولیت آموزش معارف اسلامی و دینی بر عهده دانشگاه ها و مدارس گذاشته شود و افراد خودشان باید برای فراگیری آموزش علوم دینی تلاش کنند.
وی ادامه داد: اگر مردم از کارهای بیهوده روزمره که سبب فشار قبر است، دوری کنند و هر روز ساعتی برای فراگیری علوم اسلامی اختصاص دهند آنگاه به مرور زمان علوم دینی را فراگرفته و آگاه در دین می شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

دوری از فساد
قرآن : ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذيقَهُمْ بَعْضَ الَّذي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ   (سوره روم ، آیه 41)ترجمه: فساد و پریشانی به کرده بد خود مردم در همه برّ و بحر زمین پدید آمد تا خدا هم کیفر بعضی اعمالشان را به آنها بچشاند، باشد که (از گنه پشیمان شده و به درگاه خدا) باز گردند.حدیث: امام صادق(ع) : سياتي علي النّاس زمان لا ينال الملك فيه الّا بالقتل و التّجبّر و لا الغني الّا بالغصب و البخل و لا المحبّه الّا باستخراج الدّين و اتباع الهوي؛... (اصول کافی ، ج2 - ص 91)ترجمه: به زودي زماني فرا مي رسد كه در آن به سلطنت رسيدن ممكن نيست، مگر با ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید