اعزام مبلغ به مدارس آشنایی دانش آموزان با مبانی دین را سبب می شود

  • پنج شنبه, 16 مرداد 1393 03:08

مدیر حوزه های علمیه استان گیلان گفت: اعزام مبلغان به مدارس جهت ارائه گفتمان‌های دینی منجر به آشنایی دانش آموزان و جامعه اسلامی ایران با مبنای دینی، قرآن و آموزه‌های اسلامی می‌شود.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام والمسلمین محمد لاکانی، مدیر حوزه علمیه استان گیلان با بیان اینکه تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش از برنامه‌های بسیار موثر در تعالی جامعه اسلامی است اظهارکرد: تشکیل این کمیته به همت بلند آموزش و پرورش و بدنه حوزه علمیه از سالیان دور شکل گرفته بود و در سالیان اخیر از تحرک بیشتری برخوردار شده است. وی ادامه داد: این کمیته در حال حاضر در تمامی استان‌های کشور فعال است که از مهم ترین این فعالیت‎ها تشکیل و راه اندازی مدارس وابسته به حوزه‌های علمیه است که به حول قوه الهی حوزه علمیه استان گیلان با همکاری بسیار عالی آموزش پرورش گیلان موفق به راه اندازی 58 مدرسه وابسته به حوزه‌های علمیه شده و رتبه اول در کشور را به خود اختصاص داده است.
حجت الاسلام والمسلمین لاکانی در خصوص نحوه فعالیت این مدارس گفت: به علت سهولت در امر تبلیغ و تاثیرگذاری در این مدارس در مدارس پسرانه از مبلغان و در مدراس دخترانه از مبلغات به صورت تمام وقت استفاده می‌شود تا تمام اموراتی که مربوط به مسائل دینی دانش آموزان می‌شود مورد رسیدگی قرار گیرد. وی اذعان کرد: برنامه‎های که معمولاً در این راستا در مدارس اجرا می‌شود مثل اردوها، مشاوره‌ها، پاسخ به شبهات و...بیشتر فوق برنامه هستند که نتیجه و بازخورد بسیار خوبی داشته است که به علت استقبال گسترده و تاثیر خوب این مدارس در استان درصددیم تادر سال جدید بر تعداد این مدارس افزایش یابد.
مدیر استانی حوزه گیلان تصریح کرد: اعزام مبلغان به سایر مدارس جهت ارائه گفتمان‌های دینی که منجر به آشنایی دانش آموزان و به تبع آن جامعه اسلامی با مبنای دینی، قرآن و آموزه‌های اسلامی می‌شود و آموزش دبیران و معلمان در دوره‌های آموزشی مختلف، نقد و بررسی مسیحیت، بهائیت و وهابیت و دوره‌های معارف مهدوی از سایر برنامه‌های است که درحال انجام در مدارس آموزش و پرورش است که نتیجه و بازخورد بسیار خوبی در جامعه اسلامی داشته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

مصرف کردن بدون تولید
آیه شریفه : وَ لَنُذيقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذابِ الْأَدْنى‏ دُونَ الْعَذابِ الْأَکْبَرِ ... (سوره مبارکه سجده ، آیه 21)ترجمه : و ما به جز عذاب بزرگتر (در قیامت) از عذاب این دنیا نیز به آنان می چشانیم ...روایت : قال أبي جعفر ( ع ): ... و لله عز و جل عباد ملاعين مناكير ، لا يعيشون و لا يعيش الناس في أكنافهم و هم في عباده بمنزله الجراد لا يقعون على شيء إلا أتوا عليه .  (اصول کافی ، ج 8 ، ص 248 )ترجمه : امام باقر(ع) مي‌فرمايد: ... و خداوند بدگانی نفرین شده و ناهنجار دارد که مردم از تلاش آنان بهره مند نمی شوند و ایشان در میان مردم مانند ملخ هستند که به هر جیز برسند آن را می خورند و نابود می کنند.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید