اعزام مبلغ به مدارس آشنایی دانش آموزان با مبانی دین را سبب می شود

  • پنج شنبه, 16 مرداد 1393 03:08
  • بازدید 2162 بار

مدیر حوزه های علمیه استان گیلان گفت: اعزام مبلغان به مدارس جهت ارائه گفتمان‌های دینی منجر به آشنایی دانش آموزان و جامعه اسلامی ایران با مبنای دینی، قرآن و آموزه‌های اسلامی می‌شود.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام والمسلمین محمد لاکانی، مدیر حوزه علمیه استان گیلان با بیان اینکه تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش از برنامه‌های بسیار موثر در تعالی جامعه اسلامی است اظهارکرد: تشکیل این کمیته به همت بلند آموزش و پرورش و بدنه حوزه علمیه از سالیان دور شکل گرفته بود و در سالیان اخیر از تحرک بیشتری برخوردار شده است. وی ادامه داد: این کمیته در حال حاضر در تمامی استان‌های کشور فعال است که از مهم ترین این فعالیت‎ها تشکیل و راه اندازی مدارس وابسته به حوزه‌های علمیه است که به حول قوه الهی حوزه علمیه استان گیلان با همکاری بسیار عالی آموزش پرورش گیلان موفق به راه اندازی 58 مدرسه وابسته به حوزه‌های علمیه شده و رتبه اول در کشور را به خود اختصاص داده است.
حجت الاسلام والمسلمین لاکانی در خصوص نحوه فعالیت این مدارس گفت: به علت سهولت در امر تبلیغ و تاثیرگذاری در این مدارس در مدارس پسرانه از مبلغان و در مدراس دخترانه از مبلغات به صورت تمام وقت استفاده می‌شود تا تمام اموراتی که مربوط به مسائل دینی دانش آموزان می‌شود مورد رسیدگی قرار گیرد. وی اذعان کرد: برنامه‎های که معمولاً در این راستا در مدارس اجرا می‌شود مثل اردوها، مشاوره‌ها، پاسخ به شبهات و...بیشتر فوق برنامه هستند که نتیجه و بازخورد بسیار خوبی داشته است که به علت استقبال گسترده و تاثیر خوب این مدارس در استان درصددیم تادر سال جدید بر تعداد این مدارس افزایش یابد.
مدیر استانی حوزه گیلان تصریح کرد: اعزام مبلغان به سایر مدارس جهت ارائه گفتمان‌های دینی که منجر به آشنایی دانش آموزان و به تبع آن جامعه اسلامی با مبنای دینی، قرآن و آموزه‌های اسلامی می‌شود و آموزش دبیران و معلمان در دوره‌های آموزشی مختلف، نقد و بررسی مسیحیت، بهائیت و وهابیت و دوره‌های معارف مهدوی از سایر برنامه‌های است که درحال انجام در مدارس آموزش و پرورش است که نتیجه و بازخورد بسیار خوبی در جامعه اسلامی داشته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید