مهم‌ترین رسالت خبرنگاران اعتلای دین و فرهنگ در جامعه است

  • پنج شنبه, 16 مرداد 1393 03:08
  • بازدید 2291 بار

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که خبرنگاران و رسانه ها صدای رسای ملت در داخل و خارج از کشور هستند، گفت: اعتلای دین و فرهنگ در جامعه مهم ترین رسالت رسانه ها و خبرنگاران است.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی رضایی بیرجندی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از خبرنگاران خراسان جنوبی، با بیان این که رسانه ها صدای ملت برای بیان خواسته های مختلف خود هستند، گفت: خبرنگاران مهم ترین حامیان آرمان های انقلاب و اسلام هستند که در جهت اعتلای دین و فرهنگ جامعه مطالب گوناگون را منتشر و پیگیری می کنند. وی با بیان این که میان خبرنگار مسلمان و خبرنگار غیر مسلمان تفاوت عقیدتی و عمیقی وجود دارد، افزود: خبرنگار مسلمانان حامی منافع ملت ها و زبان گویای مردم و بیان کننده حقیقت است اما خبرنگار غیر مسلمانان در راستای دست یابی به اهداف رسانه خود و جذب مخاطب به هر جنایتی دست زده و همواره منفعت طلبی را در انعکاس اخبار گوناگون محور فعالیت خود قرار می دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که خبرنگاران باید حقایق را بدور از هیچ گونه تحریفی بیان کنند و همواره به دنبال بیان اخباری باشند که به پیشرفت و اعتلای کشور کمک می کند، تاکید کرد: رسانه محلی برای باندها و دسته بندی های مختلف سیاسی نیست و خبرنگاران باید همواره مراقب باشند تا ابزار دست گروه های مختلف منفعت طلب و قدرت طلب نشوند.
حجت الاسلام والمسلمین رضایی با بیان این که رسانه اسلامی باید سعی کند با پیگیری اخبار گوناگون کشور را در بحران های مختلف حمایت کرده و موجب افزایش بهره وری در کشور شود، گفت: شایعه پراکنی، تحریف اخبار و انعکاس وقایع دروغ در شان رسانه نیست و رسانه ای که چنین هدفی را در پیش گیرد خادم ملت و دولت نیست بلکه خائن است. وی افزود: خبرنگاران باید سعی کنند در انعکاس اخبار گوناگون سلیقه های شخصی خود را دخالت نداده و حقایق را همانطور که اتفاق افتاده است بیان کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این که مداد یک عالم ارزشی بالاتر از خون یک شهید دارد، گفت: خبرنگاران با مدادی که در دست می گیرند می توانند با خدمت برجسته ای که به بشریت انجام می دهند سرنوشت انسان ها و یک جامعه را تغییر دهند بر همین اساس خبرنگاری که در فعالیت کاری خود اصول اسلامی را مورد عمل قرار می دهد کار او ارزشی بالاتر از خون یک شهید دارد. حجت الاسلام والمسلمین رضایی بیرجندی با اشاره به این که خبرنگاران خراسان جنوبی با کم ترین دستمزد بدون هیچ گونه چشم داشتی در راه اعتلا و پیشرفت استان تلاش می کنند، گفت: مسؤولان همواره باید همکاری بیشتری با خبرنگاران داشته و از موضع قدرت با آنها برخورد نکنند بلکه همواره به عنوان نماینده مردم پاسخگویی رسانه و خبرنگاران مختلف باشند. وی با اشاره به این که عملکرد رسانه های گوناگون در سطح استان مطلوب است، یادآور شد: رسانه هایی که در حوزه دین فعالیت می کنند باید توجه بیشتری در سطح استان داشته و با جدیت در مسائل دینی خواستار توجه و رسیدگی مسؤولان بوده و نقایص کاری مسؤولان را در حوزه های مختلف به ویژه حوزه دین گوشزد کنند و راهکارهای مناسب را برای اعتلای فرهنگ دینی در خراسان جنوبی به مدیران دولتی ارائه دهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید