پیشرفتی می‌خواهیم که در پیوند با دین باشد

  • جمعه, 24 مرداد 1393 03:01
  • بازدید 2453 بار

سیدضیاهاشمی گفت: امروز انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان بشری مطرح می‌شود و سیل تاریخ بشری به سمت مدرنیزاسیون حرکت کرده و شاهد توسعه اقتصاد، رفاه و ارتباطات هستیم. انقلاب اسلامی یکی از نمادهای پست مدرنیته بوده و این یعنی پیامی فراتر داشته و مهم‌تر از توسعه علمی است.

به گزارش صراط مبین، سید ضیا هاشمی در همایش خط امام در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: توفیقی است که در محضر شما بسیجیان حضور دارم و خوشحالم که به دلیل این همایش توانسته‌‌ام به زیارت امام رضا (ع) مشرف شوم.
وی ادامه داد: این دوره به تقویت بینش و معرفت و بصیرت دانشجویان پرداخته و برای تقویت گفتمان و تحکیم انقلاب یک امر مهم و درخشان است.
معاون وزیر علوم افزود: امروز انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان بشری مطرح می‌شود و سیل تاریخ بشری به سمت مدرنیزاسیون حرکت کرده و شاهد توسعه اقتصاد، رفاه و ارتباطات هستیم. انقلاب اسلامی یکی از نمادهای پست مدرنیته بوده و این یعنی پیامی فراتر داشته و مهم‌تر از توسعه علمی است.
هاشمی تصریح کرد: پیام انقلاب اسلامی این است که عادت بشر فقط بر مادیات نیست و نباید این مسیر یک سویه باشد و در حقیقت انقلاب اسلامی نقد و چالش مدرنیته ناقص است.
معاون فرهنگی وزیر علوم اظهار داشت: انقلاب اسلامی نشان داد می‌توانیم جامعه مدرنیته داشته باشیم و در عین حال پیوند بشر با آسمان محکم باشد یعنی ما در عین مدرنیته و توسعه باید تکیه بر دین اسلام داشته باشیم.
وی افزود: ما پیشرفتی می‌خواهیم که در پیوند با دین باشد؛ اگر مدرنیته سبب دین‌زدایی شود مورد نقد ما است.
وی اظهار داشت: پیشرفتی که متکی بر وابستگی باشد مطلوب ما نیست چون شعار ما استقلال، آزادی جمهوری اسلامی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید