آشنایی مردم با واقعیت‌های دین در جشنواره رضوی مورد توجه قرار گیرد

  • یکشنبه, 12 مرداد 1393 03:02
  • بازدید 2440 بار

آشنایی مردم با واقعیت‌های دین و ارزش‎های دینی، سلوک ائمه اطهار(ع) و سبک زندگی ایشان و... در برگزاری جشنواره رضوی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش صراط مبین، علی میر، عضو هیئت علمی دانشگاه درباره میزبانی استان لرستان از جشنواره نماهنگ رضوی گفت: جشنواره نماهنگ رضوی آگاهی مردم را در زمینه مذهبی و دینی بالا می‎برد.

وی اضافه کرد: آشنایی با رفتار، کردار و برخورد ائمه‌ اطهار(ع) و درس گرفتن از زندگی ایشان از عمده پیامدهای معنوی برگزاری این مهم در لرستان است.

میر با بیان این‌که جشنواره نماهنگ رضوی به نظام ما کمک می‎کند که در راستای سبک و الگوی اسلامی و شیعه پیش رود، ادامه داد: چون ما پیروی ائمه اطهار(ع) هستیم لازم است که با سیره آنها آشنا شده تا بتوانیم آن‌ها را به‌عنوان الگو در زندگی خود درنظر بگیریم تا به سعادت دنیوی و اخروی برسیم.

وی آشنایی با احادیث، گفته‎ها، راهنمایی‎ها و نوشته‎های ائمه‌ اطهار(ع) را از دیگر مزایای برگزاری این جشنواره بیان کرد و گفت: برگزاری جشنواره نماهنگ رضوی آگاهی مردم و جامعه را در زمینه‎های مذهبی و دینی بالا می‎برد.

میر با تأکید بر این‌که این جشنواره فرهنگ اسلامی را غنا می‎بخشد، افزود: چنین جشنواره‎هایی باید با برپایی کارگاه آموزشی برای حداقل یک مورد نسبت به برپایی شایسته این مهم اقدام کنند؛ چرا که تأثیر چنین کارگاه‎هایی بیشتر از سخنرانی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد یادآور شد: همچنین استفاده از سخنرانان برجسته و توانمند و برگزاری نمایشگاه‎ها در کنار این همایش‎ها منجر می‎شود که مردم درک بیشتری از جشنواره نماهنگ رضوی داشته باشند.

میر با تأکید بر استفاده از آثار ملموس و سخنرانان برجسته ملی در برگزاری این مهم، گفت: آشنا کردن مردم با واقعیت دین و ارزش‎های دینی، سلوک ائمه اطهار(ع) و سبک زندگی ایشان و... از اهداف این جشنواره است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

ایمان و معنویت
قرآن :  وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَيْهِم بَرَكَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ و ...  (سوره اعراف، آیه 96)ترجمه: و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏گشوديم و ... حدیث : قال الامام الرضا عليه السلام فيما نقله فضل بن شاذان ..فان قال (قائل ): لم امر الخلق بالاقرار بالله و برسله و بحججه ، و بما جاء من عندالله عزوجل ؟ قيل : لعلل كثيرة : منها ان من لم يقر بالله عزوجل ، لم يحتنب معاصيه ، و لم ينته عن ارتكاب الكبائر، و لم يراقب احدا فيما يشتهى و يستلذ من الفساد و الظلم فاذا فعل الناس هذه الاشياء و ارتكب كل ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید