فعالیت مسئولان در مسیر رونق تمام عیار دین قرار گیرد

  • یکشنبه, 12 مرداد 1393 03:02
  • بازدید 2469 بار

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری دنیای پیشرفته امروزی در سایه حکومت اسلامی را یک فرصت و ظرفیت بی‎نظیر برای خدمتگزاری دانست و گفت: رونق تمام عیار دین اسلام باید مهم‌ترین و اساسی‌ترین خروجی کار مسئولان در این نظام اسلامی باشد.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری امروز، 12 مرداد‌ در شورای اداری استان که به‌منظور هماهنگی برای استقبال از ریاست جمهوری در استان برگزار شد، خدمت به اسلام و مسلمین را بزرگترین افتخار و توفیق برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی دانست و بر لزوم حفظ دستاوردها و ارزش‌های نظام و انقلاب تأکید کرد.
وی افزود: به‌طور قطع تاریخ افکار، اعمال، دستاوردهای و آبادانی‌ها را ثبت می‌کند و آیندگان ما را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

حجت‎الاسلام نکونام اظهار کرد: تاریخ شکل گرفتن یک نظام بر‌پایه جمهوری اسلامی و حاکم شدن قوانین اسلامی را در خود کمتر دیده است و اکنون تاریخ در یک مقطع حساس خود قرار گرفته است.

مسئولان در رساندن بشریت به کمال نقش‌آفرین باشند

وی با تأکید بر اینکه عملکرد نظام اسلامی در آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: آیندگان قضاوت می‌کنند که این نظام اسلامی برای مردم چه کرده است؟ بنابراین بکوشیم در راستای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی، فکری، اجتماعی و سیاسی و مهم‌تر از آن در تحول‌آفرینی و رساندن بشریت به کمال و جایگاه واقعیش نقش‌آفرین و اثر‌گذار باشیم.

امام جمعه شهرکرد دنیای پیشرفته امروزی در سایه حکومت اسلامی را یک فرصت و ظرفیت بی‎نظیر برای خدمتگزاری دانست و با طرح این سؤال که خروجی این چنین موقعیتی چه باید باشد؟ رونق تمام عیار دین اسلام را مهم‌ترین و اساسی‌ترین خروجی کار مسئولان در این نظام اسلامی دانست.

حجت‎الاسلام نکونام با تأکید بر اینکه در سایه دین و احکام الهی اعمال و رفتار ما باقی می‌مانند، هر چه خارج از دین خدا را باقی و تمام‌شدنی دانست و گفت: قرآن در آیه 96 نحل می‌فرماید: «مَا عِندَکُمْ یَنفَدُ وَمَا عِندَ اللّهِ بَاقٍ؛ آنچه نزد شماست فنا می‌شود و آنچه نزد خداست باقی می‌ماند»، بر همین اساس هر چه در سایه دین اسلام رقم بخورد جاودان و رستگار است.

وی با بیان اینکه بکوشیم به‌معنای واقعی کلمه دین‌مدار باشیم، تساهل و تسامح با دین خدا را موجب نابودی و هلاکت دانست و گفت: اگر در مواجهه با احکام و حلال و حرام الهی تسامح و تساهل کنیم به یقین ضرر می‌کنیم و عواقب جبران‌ناپذیری را برای ما به همراه دارد.

تخریب فرهنگ اسلامی؛ از نتایج مسامحه با احکام اسلامی

حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به مسامحه‌گری برخی افراد با احکام اسلامی در گذشته، نتیجه این بی‌توجهی و کوتاه آمدن را تخریب فرهنگ اسلامی دانست و گفت: متأسفانه در گذشته عده‌ای در برابر احکام صریح الهی کوتاه آمدند و نتیجه‌اش شد تخریب و از هم پاشیدگی فرهنگی در کشور که جبران کردن آن دیگر ساده نبود.

وی مقابله با چادر را یکی از نمونه‌های بارز تسامح برخی افراد تأثیرگذار در جامعه عنوان کرد و گفت: متأسفانه برخورد افراط گونه با چادر ما را اکنون به‌ جایی رسانده که دیگر مبارزه و مقابله با روند رو به رشد بی‌حجابی و بدحجابی در کشور ناتوان و عاجز شده‎ایم و این اقدام به یک ضایعه جبران‌ناپذیر تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر اینکه کوتاه آمدن در برابر احکام الهی پیروزی دشمن و غارت فرهنگ و ارزش‌ها را در پی دارد، بر لزوم حساسیت و جدیت مسئولان در ارتباط با مسائل فرهنگی تأکید کرد.

وی در ادامه به سفر ریاست جمهوری به استان اشاره و با بیان اینکه انتظارات از این سفر به‌دلیل حضور شخص دوم کشور در استان بسیار بالا است، این سفر را فرصت مغتنم برای گره‌گشایی از مشکلات و کاستی‌های استان بیان کرد.

حجت‎الاسلام نکونام با اشاره به امکانات و اختیارات فراوان ریاست جمهوری، حل مشکلات اساسی استان به‌دست ریاست جمهوری را ممکن و آسان دانست و گفت: ریاست جمهوری به‌دلیل در اختیار داشتن امکانات و اختیارات گسترده به آسانی می‎تواند مشکلات استان را برطرف کند بر همین اساس باید تمام بهره و استفاده از این ظرفیت برده شود چرا‌که شاید استان دیگر از این چنین موقعیت‎هایی برخوردار نشود.

سفر رئیس جمهور بن‌بست‌ شکن استان باشد

وی با تأکید بر اینکه این سفر باید بن‌بست‌ شکن استان از این وضعیت نامطلوب باشد، تحقق این مهم را در راه‌اندازی خط راه آهن، اصلاح و استاندارد سازی وضعیت جاده‎ها و زمینه‌سازی برای جذب سرمایه‌گذاران دانست.

نماینده ولی فقه در استان با طرح این‌ها سؤال که تا کی باید استان در محرومیت و بن بست قرار بگیرد؟ تا کی باید سرمایه گذاران از حضور در این استان اجتناب کنند؟ تا کی باید زیر‌ساخت‌‎های استان این گونه رها و ضعیف باشد؟ تأکید کرد: باید یک بار برای همیشه این بن بست‎ها شکسته شود و این مهم با سفر ریاست جمهوری محقق می‌‏شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید