سفارشات بزرگان دين را درخصوص زندگي اسلامي به يكديگر گوشزد کنیم

  • جمعه, 10 مرداد 1393 03:04
  • بازدید 2410 بار

امام جمعه شيراز گفت: تمامي مسلمانان در قبال يكديگر وظيفه دارند تا سفارشات و سخنان بزرگان دين را درخصوص زندگي اسلامي به يكديگر گوشزد کنند.

به گزارش صراط مبین، آيت الله اسدالله ايماني به زندگي اسلامي اشاره و به افراد توصيه كرد كه تمامي مسلمانان در قبال يكديگر وظيفه دارند تا سفارشات و سخنان بزرگان دين را درخصوص زندگي اسلامي به يكديگر گوشزد کنند زيرا چنانچه زندگي اسلامي داشته باشيم از سعادت دنيوي و اخروي برخوردار خواهيم شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هم اكنون زمان آن فرا رسيده كه افراد آگاه باشند تا افرادي كه در گذشته در فتنه حضور پر رنگي را داشتند نتوانند در كرسي مجلس بنشينند وتفكرات غير وافعي سياسي خود را بر جامعه تحميل كنند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین در ادامه سخنان خود به سالروز 14 مرداد روز جهاني حقوق بشر و كرامت انساني اشاره كرد وگفن: هم اكنون آنچه در سوريه، فلسطين وغزه باعث كشتار مردم بي گناه مسلمانان شده و ر‍ژيم صهيونيستی از سلاح هاي پيشرفته براي كشتار مردم استفاده مي كنند باعث تعجب است كه سازمان ملل نسبت به اين موضوع بي تفاوت است كه اين هم بيانگر حقوق بشر آمريكايي است.
آيت الله ايماني حقوق بشر اسلامي را وصيت مولاي متقيان علي (ع) در شب شهادت خود اشاره کرد وافزود: امير مومنان در شب شهادت خود به يارانش توصيه نكرد كه مبادا فردا روزي كه در بين شما نخواهم بود به بهانه ضربت علي (ع) تاخت وتاز كنيد زيرا قاتل من تنها يك نفر است وقرار است تنها با يك ضربه شمشير قصاص كنيد و اين درس نشانگر حقوق بشر اسلامي است.
امام جمعه شيراز در بخش ديگري از خطبه ها به موضوع سالروز حادثه تخريب غبور ائمه در بقيع و بدنبال آن در ديگر شهرهاي مقدس مسلمانان اشاره کردوافزود: متاسفانه چند سالي است كه اين موضوع در دنياي اسلام در حال تكرار است و به همين منظورمسلمانان جهان وظيفه دارند با هوشياري وبيداري خود با اينگونه جريانات فكري مقابله كنند تا در آينده چنين خشونتها ادامه وگسترده تر نشود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید