دین اسلام بنیانگذار حقوق بشر

  • جمعه, 10 مرداد 1393 03:04
  • بازدید 2238 بار

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با محکوم کردن سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، اسلام را بنیانگذ ار حقوق بشر خواند.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام و المسملین سید ˈمحمد مهدی حسینی همدانی ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج افزود: در عصر گفتگوی تمدنها متاسفانه شرایط مردم غزه بسیار تاسف بار و وخیم است.
وی ادامه داد: در جهانی که گیاهان و حیوانات هم دارای حقوقی هستند نادیده گرفتن حقوق انسانی و لگدکوب کردن حقوق زنان و کودکان مظلوم فلسطین دور از کرامت است.

امام جمعه کرج گفت: افرادی که امروز دم از حقوق بشرمی زنند به تنها چیزی که فکر نمی کنند حفظ کرامت انسانهاست و چنانچه شاهد بمباران هیروشما درسال های گذشته توسط آنان بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه مدعیان حقوق بشر تنها به دنبال منافع شخصی خود هستند، یادآورشد: مدعیان دورغین حقوق بشر برای رسیدن به اهداف خود دست به هر جنایتی می زنند.

وی یادآورشد: دین اسلام از همان ابتدای امر همانگونه که در آیات و روایات مشهود است تبلیغ زندگی مسالمت آمیز را برای بشر به ارمغان داشت و کرامت انسانی مدنظر آن بود.

حسینی همدانی افزود: گروه های تروریستی و جنایتکاری که امروز شاهد جنایات آنها هستیم و به دروغ شعار اسلام را سرمی دهند، دست پرورده آمریکا هستند.

خطیب نماز جمعه این هفته کرج در ادامه با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس یادآورشد که مردم مسلمان و آزادیخواه جهان با برپایی راهپیمایی پرشور خود در روز قدس با شعار و شعور به حمایت از مردم مظلوم فلسطین برخواستند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه دشمنان و استکبار جهانی تمام تلاش خود را برای تروریست معرفی کردن خط مقاومت بکار گرفته است و افزود: وحدت و همدلی مسلمانان جهان به فضل خدا سیلی محکمی برای استکبار جهانی خواهد بود.

*** استکبار از قدرت روحانیت بیم دارد

امام جمعه کرج در بخش دیگر سخنان خود با گرامیداشت سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری گفت: این روحانی مجاهد با توطئه استعمارگران و عدم بصیرت مردم به پای چوبه دار کشیده شد.

حسینی همدانی افزود: استکبار از قدرت روحانیت واقعی که در شیعه نشر یافته است ، هراس دارد و باید با وقت شناسی و بصیرت دشمن را شناخت.

وی تاکید کرد: باید با تاکتیک های عملیاتی و میدانی دشمن را شناخت و از تاریخ عبرت گرفت چرا که در همین شرایط عده ای تلاش می کنند دین را از سیاست جدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: عده ای نیز ولایت فقیه را فقط تشریفات می دانند که نباید نقشی داشته باشد اما این عده باید بدانند که مردم با بصیرت پشتیبان ولایت فقیه هستند.

امانت و امانت داری از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه کرج به آنها پرداخت و افزود: مسوولیت ها و هر چیزی که خداوند بعنوان نعمت در اختیار انسان قرار داده امانت است و باید در حفظ آن کوشید.

وی با تاکید بر توجه بیش از پیش والدین در تربیت فرزندان گفت: فرزندان امانت های الهی در نزد والدین هستند و پدران و مادران باید در تربیت اسلامی این امانت های الهی تلاش کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

ایمان و معنویت
قرآن :  وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَيْهِم بَرَكَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ و ...  (سوره اعراف، آیه 96)ترجمه: و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏گشوديم و ... حدیث : قال الامام الرضا عليه السلام فيما نقله فضل بن شاذان ..فان قال (قائل ): لم امر الخلق بالاقرار بالله و برسله و بحججه ، و بما جاء من عندالله عزوجل ؟ قيل : لعلل كثيرة : منها ان من لم يقر بالله عزوجل ، لم يحتنب معاصيه ، و لم ينته عن ارتكاب الكبائر، و لم يراقب احدا فيما يشتهى و يستلذ من الفساد و الظلم فاذا فعل الناس هذه الاشياء و ارتكب كل ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید