ايران به مدل توسعه انساني دين محور نياز دارد

  • یکشنبه, 05 مرداد 1393 03:09

یک اقتصاددان با بیان اینکه در دنیا تئوری ها و الگوهای زیادی برای توسعه اقتصادی ارائه و تجربه شده است گفت: جمهوری اسلامی ایران ایران به الگوی توسعه انسانی دین محور نیاز دارد.

به گزارش صراط مبین، جواد طهماسبی افزود: برای ایجاد این الگو باید به سمت استفاده از نظرات همه اتاق های فکر و اندیشه های صاحبنظران دلسوز برای توسعه ایران اسلامی برویم و از دیدگاه ها و تجارب آنها بهره مند شویم.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به قدمت تمدن این سرزمین و باور و اعتقاد راسخ مردم به دین مبین اسلام باید به سمت برنامه ای از توسعه برود که نیازهای مادی و معنوی را تأمین می کند که برایند همه آنها در برنامه های توسعه دین محور و رشد انسان ایرانی و بر اساس الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت قابل ردیابی است.
این اقتصاددان ، علم و توسعه با بیان اینکه مفاهیم انتزاعی مانند رستگاری و سعادت را نمی توان در قالب برنامه آورد گفت: اگر بخواهیم متناسب با آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت برسیم باید طوری برنامه ریزی کنیم که هم جنبه های مادی و هم جنبه های معنوی انسان مسلمان ایرانی مد نظر باشد و در آن صورت می تواند همه آرمان های دینی را هم در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و فردی و جمعی تحقق بخشد.
آقای طهماسبی افزود: وقتی برنامه توسعه ای به قانون تبدیل می شود وظیفه همگانی و همه ارکان نظام است که در تلاش برای تحقق آن همکاری کنند.
وی گفت: توسعه هنگامی اتفاق می افتد که به باور و اراده مردم و تشکل های اقتصادی تبدیل شود و نمی توان به صورت دستوری به پیشرفت رسید و به همین خاطر هر کشوری به الگوی ویژه ای از توسعه نیاز دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امانت بودن حکومت
آیه شریفه : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا - سوره : النساء آیه : 58ترجمه : خدا به شما فرمان مى‏دهد كه سپرده‏ها را به صاحبان آنها ردّ كنيد و چون ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد. در حقيقت، نيكو چيزى است كه خدا شما را به آن پند مى‏دهد. خدا شنواى بيناست.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید