ايران به مدل توسعه انساني دين محور نياز دارد

  • یکشنبه, 05 مرداد 1393 03:09
  • بازدید 2152 بار

یک اقتصاددان با بیان اینکه در دنیا تئوری ها و الگوهای زیادی برای توسعه اقتصادی ارائه و تجربه شده است گفت: جمهوری اسلامی ایران ایران به الگوی توسعه انسانی دین محور نیاز دارد.

به گزارش صراط مبین، جواد طهماسبی افزود: برای ایجاد این الگو باید به سمت استفاده از نظرات همه اتاق های فکر و اندیشه های صاحبنظران دلسوز برای توسعه ایران اسلامی برویم و از دیدگاه ها و تجارب آنها بهره مند شویم.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به قدمت تمدن این سرزمین و باور و اعتقاد راسخ مردم به دین مبین اسلام باید به سمت برنامه ای از توسعه برود که نیازهای مادی و معنوی را تأمین می کند که برایند همه آنها در برنامه های توسعه دین محور و رشد انسان ایرانی و بر اساس الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت قابل ردیابی است.
این اقتصاددان ، علم و توسعه با بیان اینکه مفاهیم انتزاعی مانند رستگاری و سعادت را نمی توان در قالب برنامه آورد گفت: اگر بخواهیم متناسب با آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت برسیم باید طوری برنامه ریزی کنیم که هم جنبه های مادی و هم جنبه های معنوی انسان مسلمان ایرانی مد نظر باشد و در آن صورت می تواند همه آرمان های دینی را هم در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و فردی و جمعی تحقق بخشد.
آقای طهماسبی افزود: وقتی برنامه توسعه ای به قانون تبدیل می شود وظیفه همگانی و همه ارکان نظام است که در تلاش برای تحقق آن همکاری کنند.
وی گفت: توسعه هنگامی اتفاق می افتد که به باور و اراده مردم و تشکل های اقتصادی تبدیل شود و نمی توان به صورت دستوری به پیشرفت رسید و به همین خاطر هر کشوری به الگوی ویژه ای از توسعه نیاز دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

دوری از فساد
قرآن : ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذيقَهُمْ بَعْضَ الَّذي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ   (سوره روم ، آیه 41)ترجمه: فساد و پریشانی به کرده بد خود مردم در همه برّ و بحر زمین پدید آمد تا خدا هم کیفر بعضی اعمالشان را به آنها بچشاند، باشد که (از گنه پشیمان شده و به درگاه خدا) باز گردند.حدیث: امام صادق(ع) : سياتي علي النّاس زمان لا ينال الملك فيه الّا بالقتل و التّجبّر و لا الغني الّا بالغصب و البخل و لا المحبّه الّا باستخراج الدّين و اتباع الهوي؛... (اصول کافی ، ج2 - ص 91)ترجمه: به زودي زماني فرا مي رسد كه در آن به سلطنت رسيدن ممكن نيست، مگر با ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید