ايران به مدل توسعه انساني دين محور نياز دارد

  • یکشنبه, 05 مرداد 1393 03:09
  • بازدید 2334 بار

یک اقتصاددان با بیان اینکه در دنیا تئوری ها و الگوهای زیادی برای توسعه اقتصادی ارائه و تجربه شده است گفت: جمهوری اسلامی ایران ایران به الگوی توسعه انسانی دین محور نیاز دارد.

به گزارش صراط مبین، جواد طهماسبی افزود: برای ایجاد این الگو باید به سمت استفاده از نظرات همه اتاق های فکر و اندیشه های صاحبنظران دلسوز برای توسعه ایران اسلامی برویم و از دیدگاه ها و تجارب آنها بهره مند شویم.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به قدمت تمدن این سرزمین و باور و اعتقاد راسخ مردم به دین مبین اسلام باید به سمت برنامه ای از توسعه برود که نیازهای مادی و معنوی را تأمین می کند که برایند همه آنها در برنامه های توسعه دین محور و رشد انسان ایرانی و بر اساس الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت قابل ردیابی است.
این اقتصاددان ، علم و توسعه با بیان اینکه مفاهیم انتزاعی مانند رستگاری و سعادت را نمی توان در قالب برنامه آورد گفت: اگر بخواهیم متناسب با آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت برسیم باید طوری برنامه ریزی کنیم که هم جنبه های مادی و هم جنبه های معنوی انسان مسلمان ایرانی مد نظر باشد و در آن صورت می تواند همه آرمان های دینی را هم در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و فردی و جمعی تحقق بخشد.
آقای طهماسبی افزود: وقتی برنامه توسعه ای به قانون تبدیل می شود وظیفه همگانی و همه ارکان نظام است که در تلاش برای تحقق آن همکاری کنند.
وی گفت: توسعه هنگامی اتفاق می افتد که به باور و اراده مردم و تشکل های اقتصادی تبدیل شود و نمی توان به صورت دستوری به پیشرفت رسید و به همین خاطر هر کشوری به الگوی ویژه ای از توسعه نیاز دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید