جدایی دین از سیاست آرمان برخی از گروه‌های خودی است

  • سه شنبه, 31 تیر 1393 03:03
  • بازدید 2325 بار

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: جدایی دین از سیاست و مدل توسعه غربی در تفکرات این افراد وجود دارد همان‌طور که در شعار دولت‌های آقای هاشمی و خاتمی شاهد آن بودیم.

به گزارش صراط مبین، علیرضا زاکانی صبح امروز در کارگاه‌های آموزشی ششمین دوره طرح ولایت اظهار کرد: در منظومه مقام معظم رهبری که به‌روز شده تفکر و خط امام راحل است، آقای هاشمی و دوم خردادی‌ها در دسته خودی قرار دارند اما دچار یک تأخیر هستند؛ چه در زمان امام و چه در زمان کنونی؛ این افراد عناصری هستند که نظم نوین جهانی را باور دارند چه از این لحاظ که غیرقابل شکست است و چه از این لحاظ که این نظام حاکم برجهان است.

وی خاطر نشان کرد: در مبانی نظری پذیرفته‌شده بود که چهار لایه وجود دارد که در رأس آن آمریکا، لایه دوم هفت‌کشور صنعتی، لایه سوم کشورهای دارای قدرت منطقه‌ای و سایر کشورها ازجمله ایران در قاعده این هرم چهر لایه قرار دارند؛ خودی‌های متأخر جزء عناصر سلطه‌پذیر هستند که باور ندارند بشود این هرم را شکست، الگوی آنان الگوی کشورهای سکولار است و آرزوی آنان ترکیه و مالزی شدن است.

زاکانی با تأکید بر این‌که این نوع تفکر، حاصل شکاف با ولایت‌فقیه است، عنوان کرد: جدایی دین از سیاست و مدل توسعه غربی در تفکرات این افراد وجود دارد همان‌طور که در شعار دولت‌های آقای هاشمی و خاتمی شاهد آن بودیم.

وی افزود: عده‌ای نیز دچار تقدم هستند؛ مجموعه انحرافی در دولت قبل به این آفت دچار بود، به‌شدت هیجانی و آرمانی و البته به‌شدت عاری از مفهوم عمل می‌کنند؛ صحبت از عدالت کردند اما طوری عمل کردند که نتیجه آن سبب ایجاد پایگاه مردمی برای خود شود، همان‌طور که در مورد ریشه‌کنی فساد اقتصادی صحبت کردند و به گونه عمل کردند که بیش‌ازپیش گسترش یافت.

نماینده مردم تهران در مجلس خودی ملازم را افرادی دانست که با ولی‌فقیه همراهی دارند و بیان کرد: وظیفه این گروه در مقابل خودی‌های متأخر و متقدم رقابت است مه دشمن انگاری؛ خودی ملازم وظیفه دارد با رأس آنان رقابت کند اما از بدنه آنان جذب داشته باشد زیرا هدف، جذب حداکثری و دفع حداقلی است.

زاکانی با اشاره به اتحاد دشمنان گفت: برای اولین بار در تابستان 91 منافقین و سلطنت‌طلبان در پاریس توافق کردند که تمام گسل‌های موجود در کشور را فعال کنند و برخلاف انتخابات‌های قبل نگویند که رأی ندهید، بگویند به یک فرد رأی دهید زیرا این مرحله را مرحله گذار می‌دانستند.

وی با اشاره به این‌که دشمنان از سال 86 تا 92 در موضوع هسته‌ای عقب‌نشینی‌های زیادی انجام داده بودند، تصریح کرد: تیم مذاکره قبل، تفکر آرمان‌گرای واقع‌بین داشت اما تیم مذاکره تغییر کرد و خودی‌های متأخر آن را به عهده گرفتند.

زاکانی با تأکید بر این‌که اگر بنا بود مذاکرات در قالب قیود آنان پیش برود، تمام این مسیر از دست می‌رفت، عنوان کرد: مقام معظم رهبری با منطق کارها را پیش می‌برند و تیم مذاکره‌کننده نیز گرفتار همین منطق شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید