محبت ولایت حضرت علی ارمغان معراج پیامبر اکرم (ص)

  • یکشنبه, 29 تیر 1393 03:05
  • بازدید 2287 بار

حجت‌الاسلام فرحزاد در مسجد اعظم قم گفت: محبت ولایت امیرالمؤمنین(ع) بیشترین موضوعی که در شب معراج خداوند به پیامبر اکرم(ص) سفارش کردند.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام حبیب‌الله فرحزاد، استاد حوزه علمیه قم در مسجد اعظم قم به بیان فضایل و مناقب امیرالمؤمنین (ع) پرداخت و گفت: در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده است که خداوند اولین کسی که دوستدار حضرت علی(ع) است و تکثیر نسل هر پیامبری به وسیله فرزندانشان بوده، ولی ازدیاد نسل من طریق از امیرالمؤمنین (ع) است.
حجت‌الاسلام فرحزاد به حدیث معراج اشاره کرد و اظهار کرد: محبت ولایت امیرالمؤمنین(ع) بیشترین موضوعی که خداوند در شب معراج به پیامبر اکرم(ص) سفارش کردند.
استاد حوزه علمیه بیان کرد: در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است که پیامبر اکرم ۱۲۰ بار به معراج و ملاقات با رفت که در همه این سفرها خداوند به ولایت حضرت علی(ع) تاکید کردند.
وی با بیان این که در معراج با خداوند با صوت حضرت علی(ع) با پیامبر اکرم(ص) سخن گفتند، اظهار کرد: خداوند در معراج خطاب به رسول اکرم(ص) فرمودند که صدای حضرت علی(ع) برایت آرام‌بخش و دل‌نشین است، بنابراین با این صوت با تو سخن گفتم.
استاد حوزه علمیه به حدیثی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: خداوند غضبش را در گناهان و رحمت و بخشش را در اعمال نیکو قرار داده است؛ بنابراین هیچ گناه کوچکی را نباید انجام داد زیرا ممکن است این گناه سبب غضب خداوند شود و هیچ کار خیری را نباید فراموش کرد، شاید رحمت و بخشش خداوند در آن باشد.
حجت‌الاسلام فرحزاد در پایان سخنانش اظهار کرد: هرچقدر پیامبر اکرم(ص) مردم را سفارش به محبت اهل‌بیت(ع) فرمودند؛ ولی دشمنان و منافقان ظلم و ستم به اهل‌بیت(ع) را افزایش دادند و اگر رسول اکرم(ص) سفارش به دشمنی اهل‌بیت(ع) کرده بودند بیشتر از این ظلم و ستم نمی‌کردند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید