تدبر در قرآن در شب قدر

  • شنبه, 28 تیر 1393 03:06
  • بازدید 2099 بار

آیت الله ˈناصر مکارم شیرازیˈ از مراجع تقلید در قم، گفت: قرآن برنامه هدایت است و نباید تنها در شب های قدر به آن توجه کنیم؛ بلکه همواره باید در آیه آیه این کتاب شریف تدبر داشته باشیم.

به گزارش صراط مبین، وی روز شنبه در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم بیان داشت: بیشترین قرآن را عربستان سعودی چاپ کرده و به دنیا می فرستد؛ اما باید سؤال کنیم که چقدر به این قرآن عمل می کنند؟ و آیا حمایت کردن از تروریست ها در سوریه و شمال عراق که جان، مال و ناموس مردم را از بین می برند، درست است؟
آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: تنها مهم نیست که قرآن به کل دنیا صادر کنیم؛ بلکه مهم، تدبر و عمل به قرآن کریم است.
وی بیان کرد: بانک های ما که می گویند اسلامی هستند و برخی نیز اسامی امامان معصوم(ع) را بر خود گذاشته اند، کارمزد 28 درصد می گیرند و ربا خواری توأم با ریاکاری به نام کارمزد از مردم گرفته می شود و این در حالی است که قرآن کریم مسأله ربا را نکوهش کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شب قدر شبی برای دعا، توبه و استجابت دعا است و باید در این شب هرچه می خواهیم از خدا درخواست کنیم.
این مرجع تقلید اظهار داشت: در شب قدر، فرشتگان خدا بر زمین نازل می شوند و سرنوشت یک سال مردم را نازل کرده و خدمت امام زمان(عج) تحویل می دهند.
آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: مراقبت از قرآن و عمل به آن، رعایت حجاب و عفاف، تدبر در قرآن از وصیت های امام علی(ع) به شیعیان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

مبارزه با فساد
آیه شریفه :  وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الْفَسَادَ ( سوره بقره ، آیه 205)ترجمه :  و خداوند فساد و تباهی را دوست ندارد.روایت : امام حسين عليه ‏السلام : لايَحِلُّ لِعَينٍ مُؤمِنَةٍ تَرَى اللّه‏َ يُعصى فَتَطرِفَ حَتّى تَغَيِّرَهُ. (الأمالى ، طوسى ، ص 55)ترجمه : امام حسين عليه ‏السلام :بر هيچ چشم مؤمنى روا نيست كه ببيند خدا نافرمانى مى‏شود و چشم خود را فرو بندد ، مگر آن كه آن وضع را تغيير دهد .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید