امام علی (ع) سرباز همیشه در صحنه دین مبین اسلام بود

  • جمعه, 27 تیر 1393 03:07
  • بازدید 1864 بار

امام جمعه خوشاب گفت : مولای متقیان حضرت علی (ع)، سرباز همیشه در صحنه دین مبین اسلام بود.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام و المسلمین محمد صاحبی در خطبه های نمازجمعه این هفته خوشاب با اشاره به 25 سال سکوت امام علی (ع) برای حفظ دین، افزود : آن امام همام هر آنچه داشت برای دین اسلام هزینه کرد و سرانجام در محراب مسجد به شهادت رسید.

وی اظهار کرد : زندگی ائمه اطهار (ع) و در رأس آن دوران زندگی امیر مومنان حضرت علی (ع) آیینة تمام نمای طاعت و بندگی خدای متعال بوده و بر اساس صلاح و مصلحت جامعه اسلامی و بلکه جامعه بشری سپری شده است .

وی با اشاره به گوشه ای از فضائل مولای متقیان امام علی (ع) گفت : آن امام همام با عشق و حب قلبی خدا را عبادت می کرد زیرا عبادت او برای رفع تکلیف نبود بلکه او محب حقیقی بود و جز جمال دلربای حقیقت چیزی در نظرش جلوه‏گر نمی شد.

وی به حضور قلب امام علی (ع) در موقع نماز اشاره کرد و افزود : توجه و حضور قلب آن امام همام در نماز به گونه ای بود که در زمان نماز تیر دردناکی که از جنگ بر پایشان بود را خارج کردند.

امام جمعه خوشاب در مورد شب قدر و فضائل عظیم آن گفت : شب قدر شب آمرزش گناهان است که بایستی این شب را احیا داشت.

حجت الاسلام صاحبی افزود : شب قدر را قدر بدانیم و برای پذیرفتن توبه در این شب اگر حق الناسی بر گردنمان است آن را برطرف کنیم.

امام جمعه خوشاب در بخشی دیگر از سخنانش به جنایات اسرائیل در غزه اشاره کرد و گفت : کسانی که دم از حقوق بشر می زنند سکوت کرده و هیچ حرکتی از خود نشان نمی دهند که این سکوت آنها نشانه تایید اعمال ددمنشانه اسرائیل است .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید