بسته کتاب های زندگی و سیره امام علی(ع) منتشر شد

  • چهارشنبه, 25 تیر 1393 03:09
  • بازدید 2357 بار

در آستانه لیالی شریف قدر و ایام شهادت مولای متقیان، امیر مومنان، حضرت امام علی (ع)، بسته کتاب های زندگی و سیره آن حضرت در انتشارات سروش منتشر شد.

به گزارش صراط مبین، این کتاب ها با نام های 110 داستان دوران جوانی امیر المومنین امام علی (ع) آن سه مرغابی نوشته فریبا کلهر ، مجموعه دو جلدی درس های ماندگار نوشته محسن اسماعیلی، جلد سوم مجموعه سیره معصومان (ع) نوشته سید محسن امین و علی حجتی کرمانی ، علی (ع) و شهر بی آرمان نوشته حسن رحیم پور ازغدی و برادر ( داستان هایی از زندگی حضرت محمد(ص) و امام علی (ع) نوشته نقی سلیمانی؛ عرضه شده است.

**110 داستان دوران جوانی امیر المومنین امام علی (ع)

کتاب 110 داستان دوران جوانی حضرت امیر المومنین امام علی (ع) منتشر شد.

این اثر ارزشمند 110داستان کوتاه و واقعی از زندگی آن حضرت را در هفت فصل موضوع بندی و ارائه کرده است که شامل علی (ع) در دوران کودکی و نوجوانی، در مکتب تعلیم و تربیت، در محراب دعا و عبادت، در میدان جنگ و شجاعت، بر قله های اخلاق و فضیلت، در موضع ارشاد و هدایت، و علی (ع) در عرصه کار و خدمت است.

قطعه ها و داستان های این کتاب همگی مستند به منابع معتبر هستند که در پانوشت صفحات به آن منابع اشاره شده است.

چاپ نهم این اثر در 142 صفحه با قیمت 50000 ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

** آن سه مرغابی

کتاب حاضر، از مجموعه کتاب های نوجوانان، داستان زندگی امام علی(ع) از زمان آغاز خلافت تا شهادت ایشان را روایت می کند. شخصیت اصلی داستان کودکی به نام رشید است که با مادرش زندگی می کند و در زمان حکومت امیرالمؤمنین وقایعی را از سر می گذراند.

نویسنده در جای جای این داستان از فضایل آن حضرت استفاده می کند و داستان را بر محور آن پیش می برد.

سه مرغابی معروف که روز شهادت امام علی در خانه او بوده اند الهام بخش نویسنده در عنوان گذاری کتاب است ، در بخشی از کتاب آمده است :همه کسانی که جلوی خانه علی خوابیده بودند با صدای گریه ای که از خانه می آمد، بیدار شدند. رشید با چشمان ورم کرده و خواب-آلود به مرغابی ها نگاه کرد. ناگهان دستی آتشین را دید که یکی از مرغابی ها را ربود و با خود برد. دو مرغابی دیگر به دنبال دست آتشین به پرواز درآمدند. سعد گفت: مرغابی ها رفتند و این یعنی امام علی دیگر نیست ...ˈ

چاپ دوم این اثر در 122 صفحه با قیمت 7000 ریال توسط انتشارات سروش روانه بازار نشر شد.

** درس های ماندگار

کتاب حاضر نگاهی نو و گذرا به نهج البلاغه دارد و سخنان امام علی (ع) را هسته مرکزی متن کتاب خود قرار داده است. در حقیقت امیرالمؤمنین یک الگوی کامل برای همه است و مجموعه ای از کلام حکمت آمیز او در دفتری جمع است که نهج البلاغه اش نام کرده اند.

کتاب حاضر با این انگیزه سامان یافته است که با شیوه ای جدید و به اندازه توان و توفیق، روزنه ای به ژرفای کلام آن یگانه بگشاید.

محسن اسماعیلی کتابش را در دو جلد و به صورت درس به درس تدوین کرده و در هر درس ابتدا به طرح مسئله و یادآوری آثار و جوانب آن توجه شده و پس از اشاره به راه حل های قابل تصور، رهنمود امام علی(ع)را در آیینه نهج البلاغه به مخاطب خود نمایانده است که ترک دین برای دنیا، ابزار مدیریت، کم گویی، تنبیه، راز محبوبیت، سلام و سپاس، آبرو، پرسیدن برای دانستن، وحدت و الفت، تجارت، ناتوان ترین مردم، ملاک حق، همت بلند، و اندازه نگه داشتن از آن جمله اند.

مخاطب این کتاب جوانان و تحصیل کردگان جامعه اند که می توانند هر یک از جلد های این کتاب را به قیمت 17000 ریال و در 100 صفحه مطالعه کنند.

**سیره معصومان(ع)

مجموعه سیره معصومان(ع) اثری ارزشمند در حوزه شناخت ائمه معصوم(ع) است که در پنج جلد و شش مجلد نوشته و منتشر شده است.

جلد سوم این اثر به سیره امام علی(ع) اختصاص دارد که در دو مجلد تدوین شده است. سیره حضرت علی(ع) از بدو تولد تا ماجرای قتل خلیفه سوم به طور گسترده در مجلد اول بررسی شده است و مجلد دوم به شرح زندگانی سراسر فراز و نشیب آن حضرت پس از کشته شدن خلیفه سوم و دوران خلافت امام علی(ع)، جنگ جمل، جنگ صفین، پیدایش خوارج، واقعة نهروان و شهادت مظلومانه امیرالمؤمنین در محراب عبادت و مدت عمر و خلافت ایشان می پردازد.

بخش اول از جلد سوم ˈ سیره معصومان(ع)ˈ در 454 صفحه و با قیمت 175000 ریال و بخش دوم آن در 816 صفحه و قیمت 140000 ریال در اختیار علاقمندان به زندگی امام علی (ع) قرار گرفته است.

** علی و شهر بی آرمان

و اما کتاب علی و شهر بی آرمان نخستین مجموعه مباحث از سلسله طرحی برای فردا حاصل سخنرانی های حسن رحیم پور(ازغدی) و گفتگو با اوست.

این مجموعه شامل چهار جلسه بحث و گفتگو درباره حکومت و دولت علوی، اقتصاد اسلامی در حکومت علی، اصول گرایی و بازگشت به اصول در دوران حکومت آن امام و نیز آزادی و قرائت ها و بحث خودی و غیرخودی در دولت ایشان است.

رحیم پور در این گفتگوها، صریح و روشن از سیره حکومتی امام اوّل شیعیان بحث می کند و گفته خود را با آیه و حدیث مستند می سازد.

تحلیل های او این امتیاز را دارد که فقط تاریخ نگاری و تاریخ روایی نیست، بلکه بازخوانی ایده ها و سخنان امیرالمؤمنین(ع) است که پرسش روز و درد دینداران معاصر ماست و نشان می دهد که اندیشه های تشیع همواره تروتازه است.

چاپ هفتم این اثر در 148 صفحه با قیمت 14000 ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

**برادر(داستان هایی از زندگی محمد (ص) و علی (ع)

امام علی(ع) 33 سال از زندگی خود را همواره در کنار پیامبر(ص) گذرانده اند و در حوادث بسیار قبل و بعد از بعثت با ایشان همراه بوده اند. در جریان برادرخوانده کردن مهاجران مکه با انصار مدینه، پیامبر(ص) علی(ع) را برادر خود تعیین کردند. کتاب حاضر، از مجموعة کتاب های نوجوانان، داستان هایی براساس حوادث و رخدادهای این زندگی مشترک است.

نویسنده کتاب حوادث را از منابع مشهور نقل می کند و آنها را به شکل داستان می پردازد و عرضه می کند. خواننده نوجوان با خواندن این داستان های مذهبی و اعتقادی جز آشنایی با آن دو بزرگوار، تاریخ اسلام را هم مرور می کند و با شخصیت ها و خاندان های معروف آن عصر آشنا می شود. کتاب تصویرهایی مرتبط با داستان ها دارد که در درک و برقراری ارتباط با داستان بسیار کمک می کند.

چاپ اول این اثر در سال 1387 با قیمت 17000 ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

ایمان و معنویت
قرآن :  وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَيْهِم بَرَكَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ و ...  (سوره اعراف، آیه 96)ترجمه: و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏گشوديم و ... حدیث : قال الامام الرضا عليه السلام فيما نقله فضل بن شاذان ..فان قال (قائل ): لم امر الخلق بالاقرار بالله و برسله و بحججه ، و بما جاء من عندالله عزوجل ؟ قيل : لعلل كثيرة : منها ان من لم يقر بالله عزوجل ، لم يحتنب معاصيه ، و لم ينته عن ارتكاب الكبائر، و لم يراقب احدا فيما يشتهى و يستلذ من الفساد و الظلم فاذا فعل الناس هذه الاشياء و ارتكب كل ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید