اهل سنت همواره نخستین قربانیان تفکر انحرافی تکفیری بوده اند

  • سه شنبه, 24 تیر 1393 03:00
  • بازدید 2324 بار

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اهل سنت همواره از قرن هفتم هجری تاکنون نخستین قربانیان تفکر صددرصد انحرافی تکفیری بوده اند.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام احمد حاتمیان دوشنبه شب در همایش ˈبررسی تحرکات گروهکهای تروریستی در جهان اسلام ˈ که در سرسرای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان (زاهدان) برگزار شد، افزود: چالش هایی که امروزه مسلمانان با آن دست و پنجه نرم می کنند، رهاورد توطئه های دیرینه دشمنان علیه دین مبین اسلام است.

وی بیان کرد: مجموعه پیروان مذاهب اسلامی که به عنوان امت اسلام برادرانه زیر چتر این دین الهی زندگی می کنند اصلی ترین هدف این چالش ها و توطئه های دشمنان هستند و برای دشمن شیعه و سنی تفاوتی ندارد چرا که او اسلام را هدف قرار داده است.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: آنچه که امروز به عنوان جریان تکفیری مطرح است مربوط به امروز و دیروز نیست، در طول تاریخ از قرن هفتم این اندیشه و تفکر ناپاک برای مبارزه با آموزه های دین اسلام و تعالیم قرآن شکل گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: امروز جریان تکفیری دشمن شماره یک خود را امت اسلام بویژه مذهب تشیع قرار داده بطوریکه سرکرده گروهک داعش چند روز پیش به صراحت اعلام کرد که دشمن شماره یک ما صهیونیستها نیستند بلکه منافقین یعنی پیروان اهل بیت (ع) و مذهب شیعه هستند.

حجت الاسلام حاتمیان تصریح کرد: در شاکله این جریان دو عنصر اساسی وجود دارد که نخستین آن ˈخویش را در مدار حق و توحید و بقیه را غیر توحیدیˈ می دانند و دوم ˈخشونتˈ است، گروههای تکفیری با خشونتهای غیرانسانی هدفشان اسلام هراسی است و می خواهند اسلام را به عنوان دین خشن در افکار عمومی جهان معرفی کنند.

وی اظهار داشت: با بررسی تاریخ به این نتیجه می رسیم که نخستین قربانیان در مسیر پیشبرد اهداف تفکر صددرصد انحرافی تکفیری، اهل سنت بوده اند.

وی افزود: این جریان در سال 1220 با حمله به شهر مدینه ضمن کشت و کشتار مردم و غارت اموال عمومی به تخریب قبرستان بقیع پرداختند و به حرم پیامبر بزرگوار اسلام (ص) اهانت کردند که در نهایت بوسیله حکومت عثمانی شکست خوردند.

وی ادامه داد: در سال 1319 دولت وهابیون بوسیله پدر ملک عبدالله تشکیل و در این سال نیز برای بار دوم قبرستان بقیع تخریب شد.

مدیرکل ادیان و مذاهب و معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امروزه تمامی قدرتهای استکباری و صهیونیستی در مقابل نظام مبتنی بر دین ایستادگی می کنند زیرا این نظام را مانع سلطه طلبی خود بر جهان می دانند اما مطمئن باشند که راه به جایی نمی برند.

وی بیان کرد: توطئه، خشونت و جنایت که بطور همزمان توسط گروهک تکفیری داعش در عراق و سوریه انجام می شود نشان دهنده هدف مزدوران جیره خوار دشمنان اسلام است و می خواهند در دنیا اسلام هراسی راه بیندازند و فضای امنی نیز برای صهیونیستها فراهم کنند همانگونه که امروز می بینیم رژیم جنایتکار صهیونیست زنان و کودکان و مردان مسلمان را در غزه به خاک و خون می کشد.

حجت الاسلام حاتمیان در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از وحدت و همبستگی مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان و برگزار کنندگان همایش بررسی اهداف و تحرکات گروههای تکفیری و تروریستی، گفت: برگزاری اینگونه همایش ها سبب آگاه سازی عمومی از ˈاهداف و برنامه های پشت پرده دشمنان اسلام برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان و ضربه زدن به دین مبین اسلامˈ می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید