بانوی تازه ‌مسلمان بلژیکی خانه اش را به مرکز اسلامی تبدیل کرد تا دین را معرفی کند

  • یکشنبه, 22 تیر 1393 03:02
  • بازدید 2037 بار

بانوی جوان تازه‌مسلمان بلژیکی با تبدیل خانه خود به یک مرکز اسلامی تاکنون به بیش از هزار نفر از مردم کشورش برای شناخت اسلام و تشرف به این دین آسمانی کمک کرده است.

به گزارش صراط مبین، «ورونیک کولز»، زن جوان بلژیکی تحت تأثیر دوستان خود به اسلام علاقه‌مند و پس از تحقیق در مورد این دین، مسلمان شد. وی که تاکنون عده زیادی را به دین اسلام راهنمایی کرده، به منظور ایجاد محلی برای شناخت بیشتر دین اسلام، منزل خود را به یک مرکز اسلامی تبدیل کرد.
این مرکز اسلامی به مردم بلژیک کمک می‌کند تا با شناخت بیشتر اسلام، تعصبات خود در مورد این دین و پیروان آن را کنار بگذارند. کولز می‌گوید: تعصبات ریشه در ناآگاهی دارند. به عنوان مسلمان، ما وظیفه داریم که جامعه خود را با حقیقت دین اسلام بیشتر آشنا کنیم.
این مرکز تاکنون بیش از هزار نفر را که عموماً بانوان بلژیکی هستند، به عضویت پذیرفته است. درهای این مرکز به روی مسلمانان بلژیکی که می‌خواهند بیشتر در مورد دین خود بدانند نیز باز است.
مسلمانان 450 هزار نفر از جمعیت 10 میلیون نفری بلژیک را تشکیل می‌دهند و بیشتر آن‌ها مراکشی و ترک تبار هستند. بیش از 20 درصد جمعیت بروکسل، پایتخت بلژیک، را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند. در مجموع 300 مسجد و نمازخانه در بلژیک وجود دارد که از این میان 77 مسجد در بروکسل واقع شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید