بانوی تازه ‌مسلمان بلژیکی خانه اش را به مرکز اسلامی تبدیل کرد تا دین را معرفی کند

  • یکشنبه, 22 تیر 1393 03:02
  • بازدید 1914 بار

بانوی جوان تازه‌مسلمان بلژیکی با تبدیل خانه خود به یک مرکز اسلامی تاکنون به بیش از هزار نفر از مردم کشورش برای شناخت اسلام و تشرف به این دین آسمانی کمک کرده است.

به گزارش صراط مبین، «ورونیک کولز»، زن جوان بلژیکی تحت تأثیر دوستان خود به اسلام علاقه‌مند و پس از تحقیق در مورد این دین، مسلمان شد. وی که تاکنون عده زیادی را به دین اسلام راهنمایی کرده، به منظور ایجاد محلی برای شناخت بیشتر دین اسلام، منزل خود را به یک مرکز اسلامی تبدیل کرد.
این مرکز اسلامی به مردم بلژیک کمک می‌کند تا با شناخت بیشتر اسلام، تعصبات خود در مورد این دین و پیروان آن را کنار بگذارند. کولز می‌گوید: تعصبات ریشه در ناآگاهی دارند. به عنوان مسلمان، ما وظیفه داریم که جامعه خود را با حقیقت دین اسلام بیشتر آشنا کنیم.
این مرکز تاکنون بیش از هزار نفر را که عموماً بانوان بلژیکی هستند، به عضویت پذیرفته است. درهای این مرکز به روی مسلمانان بلژیکی که می‌خواهند بیشتر در مورد دین خود بدانند نیز باز است.
مسلمانان 450 هزار نفر از جمعیت 10 میلیون نفری بلژیک را تشکیل می‌دهند و بیشتر آن‌ها مراکشی و ترک تبار هستند. بیش از 20 درصد جمعیت بروکسل، پایتخت بلژیک، را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند. در مجموع 300 مسجد و نمازخانه در بلژیک وجود دارد که از این میان 77 مسجد در بروکسل واقع شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

دوری از فساد
قرآن : ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذيقَهُمْ بَعْضَ الَّذي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ   (سوره روم ، آیه 41)ترجمه: فساد و پریشانی به کرده بد خود مردم در همه برّ و بحر زمین پدید آمد تا خدا هم کیفر بعضی اعمالشان را به آنها بچشاند، باشد که (از گنه پشیمان شده و به درگاه خدا) باز گردند.حدیث: امام صادق(ع) : سياتي علي النّاس زمان لا ينال الملك فيه الّا بالقتل و التّجبّر و لا الغني الّا بالغصب و البخل و لا المحبّه الّا باستخراج الدّين و اتباع الهوي؛... (اصول کافی ، ج2 - ص 91)ترجمه: به زودي زماني فرا مي رسد كه در آن به سلطنت رسيدن ممكن نيست، مگر با ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید