بانوی تازه ‌مسلمان بلژیکی خانه اش را به مرکز اسلامی تبدیل کرد تا دین را معرفی کند

  • یکشنبه, 22 تیر 1393 03:02

بانوی جوان تازه‌مسلمان بلژیکی با تبدیل خانه خود به یک مرکز اسلامی تاکنون به بیش از هزار نفر از مردم کشورش برای شناخت اسلام و تشرف به این دین آسمانی کمک کرده است.

به گزارش صراط مبین، «ورونیک کولز»، زن جوان بلژیکی تحت تأثیر دوستان خود به اسلام علاقه‌مند و پس از تحقیق در مورد این دین، مسلمان شد. وی که تاکنون عده زیادی را به دین اسلام راهنمایی کرده، به منظور ایجاد محلی برای شناخت بیشتر دین اسلام، منزل خود را به یک مرکز اسلامی تبدیل کرد.
این مرکز اسلامی به مردم بلژیک کمک می‌کند تا با شناخت بیشتر اسلام، تعصبات خود در مورد این دین و پیروان آن را کنار بگذارند. کولز می‌گوید: تعصبات ریشه در ناآگاهی دارند. به عنوان مسلمان، ما وظیفه داریم که جامعه خود را با حقیقت دین اسلام بیشتر آشنا کنیم.
این مرکز تاکنون بیش از هزار نفر را که عموماً بانوان بلژیکی هستند، به عضویت پذیرفته است. درهای این مرکز به روی مسلمانان بلژیکی که می‌خواهند بیشتر در مورد دین خود بدانند نیز باز است.
مسلمانان 450 هزار نفر از جمعیت 10 میلیون نفری بلژیک را تشکیل می‌دهند و بیشتر آن‌ها مراکشی و ترک تبار هستند. بیش از 20 درصد جمعیت بروکسل، پایتخت بلژیک، را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند. در مجموع 300 مسجد و نمازخانه در بلژیک وجود دارد که از این میان 77 مسجد در بروکسل واقع شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امانت بودن حکومت
آیه شریفه : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا - سوره : النساء آیه : 58ترجمه : خدا به شما فرمان مى‏دهد كه سپرده‏ها را به صاحبان آنها ردّ كنيد و چون ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد. در حقيقت، نيكو چيزى است كه خدا شما را به آن پند مى‏دهد. خدا شنواى بيناست.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید