اولین همایش ملی«تبیین اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حوزه تامین اجتماعی»

  • یکشنبه, 22 تیر 1393 03:02
  • بازدید 2135 بار

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به برگزاری اولین همایش ملی «تبیین اندیشه‌های امام خامنه‌ای در حوزه تامین اجتماعی» اشاره و اظهار کرد: این همایش در راستای تعبیر رهبری از تامین اجتماعی و منطبق بر سیاست دهه عدالت و پیشرفت طراحی شده است تا بتواند با شناخت استعدادها، ارزش‌ها و ظرفیت‌ها برنامه‌ای را برای دهه پیش رو ترسیم کند. ما باید آینده را از پیش مورد مطالعه قرار دهیم و به صورت هوشمند جلو برویم.

به گزارش صراط مبین، سردار حسین دقیقی در نشست خبری که به منظور برگزاری اولین همایش ملی «تبیین اندیشه‌های امام خامنه‌ای در حوزه تامین اجتماعی» ترتیب داده شده بود، ضمن تاکید بر اینکه تامین اجتماعی از جمله مسائل مهم برای تمامی جوامع است و امروز یکی از ابزارهای مهم امنیت و ثبات کشورها محسوب می‌شود، اظهار کرد: در کشور ما سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با پوشش حدود پنج میلیون نفر رسالت نظام تامین اجتماعی را برای نیروهای مسلح، کارکنان،‌ بازنشستگان، نیروهای وظیفه و خانواده‌های آنها بر عهده دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه بازنشستگان ما انرژی و دوران جوانی خود را صرف پیشرفت و حفظ امنیت این آب و خاک کرده‌اند، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح سعی می‌کند توجه ویژه‌ای به آنها داشته باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه آنچه در 10 سال گذشته انجام شده است، مربوط به تهیه زیرساخت‌های لازم در راستای استقرار نظام تامین اجتماعی برای آحاد جامعه بوده است، گفت: طی 10 سال گذشته اقدامات خوبی نظیر ایجاد صندوق بازنشستگی و شبکه خدمات الکترونیکی انجام شده است.

دقیقی افزود: اما در دهه آینده که مطابق با دهه پیشرفت و عدالت خواهد بود، باید متناسب با آن توسعه نظام اجتماعی را طراحی کرده و پیش برویم. در این راستا فرهنگسازی نیاز داریم زیرا هنوز تامین اجتماعی جایگاه واقعی خودش را در نیروهای مسلح پیدا نکرده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به برگزاری این همایش اشاره و اظهار کرد: این همایش در راستای تعبیر رهبری از تامین اجتماعی و منطبق بر سیاست دهه عدالت و پیشرفت طراحی شده است تا بتواند با شناخت استعدادها، ارزش‌ها و ظرفیت‌ها برنامه‌ای را برای دهه پیش رو ترسیم کند. ما باید آینده را از پیش مورد مطالعه قرار دهیم و به صورت هوشمند جلو برویم.

به گفته وی، بازتعریف و تبیین جایگاه و نقش تامین اجتماعی به ویژه سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در دهه دوم فعالیت آن، معرفی توانمندی‌ها و آسیب شناسی چالش‌های تامین اجتماعی به ویژه تامین اجتماعی نیروهای مسلح از منظر اندیشه‌های مقام معظم رهبری و ارائه راهکار و پیشنهادهایی به مسئولین عالی کشور و نیروهای مسلح، فرهنگسازی و آماده کردن شرایط و بسترهای تحقق هرچه بیشتر اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حوزه تامین اجتماعی از جمله اهداف و دستاوردهای مورد انتظار این همایش هستند.

دقیقی در ادامه به اعلام محورهای این همایش نیز پرداخت و گفت: تبیین اندیشه‌ها، بیانات، سیاست‌های کلی و تدابیر مقام معظم رهبری در حوزه تامین اجتماعی در زمینه‌هایی نظیر نقش و جایگاه ارزش‌های اسلامی،‌ تبیین خواستگاه تامین اجتماعی، نقش و جایگاه بازنشستگان و بازنشستگی، نقش و جایگاه سلامت و بهداشت، نقش و جایگاه مدیریت جهادی و غیره از جمله محورهای این همایش هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست خبری مهندس پرویز کاظمی، دبیر همایش ملی تبیین اندیشه‌های امام خامنه‌ای در حوزه تامین اجتماعی با بیان اینکه تامین اجتماعی در تمامی جوامع یک بحث اساسی است، گفت: در حال حاضر کشور یک جمعیت 77 میلیونی دارد که شش میلیون آنرا سالمندان تشکیل می‌دهند اگر خانواده این سالمندان را در نظر بگیریم فکر و ذهن جمعیت قابل توجهی از جمعیت برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و مراقبتی به این افراد به خود مشغول خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر این هرم جمعیتی ما ترکیب خوبی را در آینده نخواهد داشت و اگر بخواهیم برای سالهای بعد کاری کنیم باید از اکنون دست به کار شویم.

کاظمی در ادامه به منابعی که به عنوان حق بیمه کسر می‌شوند اشاره و اظهار کرد:‌ از این محل وجوهی به وجود می‌آید که از طریق آن سرمایه گذاری‌هایی انجام می‌شود و باید منافع مطلوب و متناسب را داشته باشد تا بتوان خدمات مناسبی را به افراد تحت پوشش ارائه کرد.

به گفته وی، این همایش در روز ششم دی ماه در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود؛ همچنین فراخوان ارسال مقالات اعلام و مهلت ارسال تا 30 آبان ماه تعیین شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید