دشمن در کمین فرهنگ و دین جهان اسلام است

  • دوشنبه, 16 تیر 1393 03:08
  • بازدید 2020 بار

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: دشمن در کمین فرهنگ و دین جهان اسلام بوده و در صدد القای بی هویتی بر جامعه جهانی به ویژه جهان اسلام است.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام جمال یاری ظهر دوشنبه در نشست با فعالان قرآنی استان افزود: تبلیغ و رساندن پیام دین به مردم، وظیفه ای شرعی و همگانی است.

وی همچنین اظهارداشت: تلاش مستمر و بی وقفه دشمنان با تکیه بر بودجه های کلان به منظور کم فروغ ساختن نور دین مبین اسلام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: توجه به نسل جوان و آشنایی با نیازمندی های روحی و روانی آنان یکی از ضرورت های تبلیغی است.

وی افزود: بدون شک راه روشنی که جوانان امروز و هر روز جامعه دینی را به ارمغان جاودان و سعادت آفرین می رساند، تنها ارائه جلوه های زیبای دینداری، فراهم سازی فضای پرجاذبه معنویت اندیشی و بیان آموزه های زنده، پویا و هم سو با جاذبه های فطری، احتیاجات روحی و توان مندی های جسمی خواهد بود.

یاری تاکید کرد: جوانان ارزش های واقعی و معارف روشنگر مذهبی را با قالبی نو، به روز، پرتنوع و همراه با هم زبانی و مهربانی می طلبند و شیفته دین باوری، فضیلت پذیری، احساس خداجویی، خداپرستی و درست فهمی مبانی دینی اند.

وی اظهارداشت: برای حفظ ارزش‌ های دینی و جلوگیری از لطمه خوردن اعتقادات در شبهه‌ افکنی‌ ها باید در مرحله نخست خانواده‌ ها را تغذیه فکری و در برابر تهاجمات فرهنگی بیمه کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان یادآورشد: والدین علاوه بر تامین نیاز مادی باید به نیازهای روحی و معنوی کودکان و نوجوانان توجه هر چه بیشتر داشته باشند و زمینه ایجاد تفکر دینی، نوآوری و شکوفایی خلاقیت‌ ها را در آنان فراهم سازند البته بعد از خانواده مدارس و دانشگاه‌ ها نقش اساسی در ترویج فرهنگ دینی دارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید