قرآن پیوند دهنده همدلی و توافق در میان همه مسلمین است

  • دوشنبه, 16 تیر 1393 03:08
  • بازدید 2236 بار

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آیین افتتاح بخش بین الملل نمایش قرآن گفت: قرآن دل های همه مسلمین را به هم پیوند زده و همدلی و توافق در رأی و عمل را ایجاد می کند.

به گزارش صراط مبین، ابوذر ابراهیمی ترکمان در آیین آغاز به کار بخش بین الملل بیست و دومین نمایش قرآن با بیان این مطلب به تأثیر قرآن بر ادبیات فارسی و آداب و فرهنگ و رسوم ایرانی اشاره کرد و تأثیر قرآن را در این باره انکار نشدنی دانست.

در ادامه این آیین، مدیرکل اوقاف پنچاب پاکستان یک جلد قرآن نفیس به رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اهدا کرد و ابراهیمی نیز این قرآن را به حجت الاسلام و المسلمین ˈمحمدرضا حشمتیˈ معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و رییس بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن اهدا کرد.

سیدˈمحمدحسین هاشمیˈ معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به سابقه برگزاری بخش بین الملل در نمایشاه قرآن گفت: همه ساله جمعی از پژوهشگران و هنرمندان قرآنی از سوی این سازمان دعوت می شوند که امسال 40 شخصیت فرهنگی پیشنهاد و از میان این افراد 26 شخصیت برگزیده شدند تا آثار پژوهشی و هنری خود را در این نمایشگاه ارائه کنند.

ˈمحمد معروف عبدالمحسن الخولیˈ به عنوان نماینده میهمانان بخش بین الملل با اشاره به رسالت پیامبر اکرم (ص) و جاودانه بودن قرآن مطالبی را درباره نمایشگاه بین المللی قرآن بیان کرد.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن تهران، تا 23 مردادماه از ساعت 18 تا 24 در باغ موزه دفاع مقدس، واقع در بزرگراه شهید حقانی، آماده بازدید علاقه مندان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید