رسانه ها به سبک زندگی اسلامی و اشاعه دین بیشتر بپردازند

  • یکشنبه, 15 تیر 1393 03:09
  • بازدید 1982 بار

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش مؤثر رسانه ها در جهت دهی افکار عمومی، از رسانه های دیداری و مکتوب خواست تا بیش از گذشته به سبک زندگی اسلامی و اشاعه آموزه های دینی بپردازند.

به گزارش صراط مبین، آیت الله حبیب الله مهمان نواز، عضو سه دوره مجلس خبرگان رهبری با تبریک چهاردهم تیرماه، روز قلم به اصحاب قلم و رسانه و صاحبان فکر و اندیشه، اظهار داشت: رسانه ها باید نقش اطلاع رسانی و آموزندگی خود را در راستای تقویت بعد اسلامی مردم جامعه ایفا کنند. وی با بیان این که رسانه ها و اصحاب قلم باید در آثار خود سبک زندگی اسلامی و آموزه های دینی را بیش از گذشته مطرح کنند، افزود: مردم ایران اسلامی باید هویت دینی و مذهبی خود را بشناسند و با درک این ثروت عظیم؛ نگذارند دشمنان نظام اسلامی این اندوخته گرانبها را به یغما ببرد. آیت الله مهمان نواز با اشاره به ماه مبارک رمضان، بر لزوم نقش آفرینی رسانه ها در زمینه اشاعه معارف دینی و فرهنگ سازی اسلامی در این ماه تأکید کرد و گفت: ماه مبارک رمضان فرصت ذی قیمتی است و باید از این فرصت منحصر به فرد برای آگاهی دادن به مردم و ترویج آموزه های دینی استفاده بیشتری شود. به گفته وی ماه مبارک رمضان سفره گسترده ای است که هر کس به قدر ظرفیت و اشتهای خود از آن استفاده می کند اما همه باید سعی کنیم در این ماه اشتهای معنوی خود برای کسب تقوی را افزایش دهیم و علاوه بر این برای همراه کردن سایر افراد با خود نیز تلاش داشته باشیم.
نماینده مردم استان خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: رسانه ها و اصحاب قلم و اندیشه ابزارهای خوبی برای رهنمون کردن مردم به سمت تعالی و معنویت در اختیار دارند و ماه مبارک رمضان نیز فرصت مناسبی به صاحبان رسانه داده است تا با برنامه سازی و تولید محتویات دینی، جامعه و مردم را بیش از سایر ماه های سال به سوی معنویت راهنمایی کنند. آیت الله مهمان نواز اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان سوژه های نابی نظیر سحر، افطار، قرائت قرآن، استغفار و توبه، نشست های معنوی و دینی، جلسات تفسیر قرآن و ... وجود دارد که همه آنها می توانند محورهای مناسبی برای برنامه سازی و تولید آثار سمعی و بصری باشند. امام جمعه سابق بجنورد در ادامه با اشاره به این که حماسه فرهنگی یکی از سرفصل های شعار سال جاری بوده که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است، گفت: حماسه فرهنگی بر مبنای آموزه های اسلامی و سبک زندگی دینی شکل می گیرد و در این راستا نیز ماه رمضان به دلیل آماده بودن دل ها و تقرب بیشتر به بارگاه باری تعالی، بهترین فرصت به شمار می رود. وی تصریح کرد: درون مایه ملت و نظام ایران؛ اسلام و آموزه های دینی است و این اسلام خواهی به اندازه ای در نهاد ملت مسلمان ایران ریشه دوانیده که دشمنان نظام اسلامی هیچ گاه نمی توانند آن را از بین ببرند اما باید هوشیار باشیم که بر روی آن گرد فراموشی و غبار بی توجهی پاشیده نشود. به گفته عضو سه دوره مجلس خبرگان رهبری در این زمینه نقش اصحاب قلم و اندیشه نظیر رسانه ها، روحانیان، معلمان و ... بیش از سایران است و اگر خدایی نکرده این افراد در ایفای وظیفه دینی خود کاهلی کنند باید در روز قیامت پاسخگو باشند. آیت الله مهمان نواز با اشاره به نقش مؤثر رسانه ها در جهت دهی افکار عمومی از رسانه های دیداری و مکتوب خواست تا بیش از گذشته به سبک زندگی اسلامی و اشاعه آموزه های دینی بپردازند. گفتنی است، روز چهاردهم تیر ماه به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور، به عنوان روز قلم در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید