سبک زندگی قرآنی در زندگی پیامبر(ص) متجلی است

  • پنج شنبه, 12 تیر 1393 03:02
  • بازدید 2147 بار

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سبک زندگی قرآنی در زندگی پیامبر (ص) متجلی است و برای درک این روش می توان به شیوه زندگی ایشان رجوع کرد.

به گزارش صراط مبین، عباس صالحی در هشتمین روز بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اظهار کرد: در زندگی عملی پیامبر بزرگ اسلام ارتباط نزدیک با خداوند را می توان دید.
وی افزود: خلوتی که حضرت محمد(ص) با خداوند بر می گزید و استفاده از فرصت های فراغت برای عبادت و ارتباط با خداوند از نمونه های بارز این ارتباط نزدیک است.
وی ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) با خانواده، خاندان و بستگان خود ارتباط فعال و صمیمی داشته و این اهمیت و جایگاه خانواده را در زندگی پیامبر نشان می دهد.
صالحی افزود: ترکیب سه نوع ارتباط با خلق، خانواده و خدا، زندگی قرآنی و اسلامی را ایجاد می کند که در زندگی پیامبر متجلی بوده و تعالیم قرآن هم بر آن تاکید دارد.
معاون فرهنگی وزیر ارشاد به جایگاه مردم و جامعه نزد پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: از دیدگاه پیامبر (ص) خدمت به خلق و مردم از اهمیت زیادی برخوردار است.
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که از سوم تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس آغاز شده تا 23 تیرماه (15 رمضان) ادامه دارد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید